facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
26. 4. 2018
Elektronická verze časopisu Miminko

Léto plné zábavy


Léto plné zábavy

V minulém čísle jsme vás už tak trochu letně naladili a tentokrát to vypukne na plné obrátky. Čekají nás dva prázdninové měsíce, a ačkoliv už dávno nejsme dítka školou povinná, stále v nás vyvolávají pocit, že nás čeká nějaké dobrodružství, spousta sluníčka, pohody a zážitků.

Léto s miminkem je ale úplně jiné. Místo, abychom vyhledávali sluneční paprsky, budeme se snažit před nimi děťátko co nejlépe ukrýt. Koupání ve slané vodě nebo v bazénu? To je pro mladšího kojence také nevhodné. Dlouhé cestování, letadlo a exotika? Raději na to v prvním roce života malého človíčka zapomeňte, říkají odborníci. Co nám tedy vlastně zbývá? A bude vůbec to letošní léto zábavné?

V životě vás toho ještě tolik čeká, a není vůbec podstatné, jestli zrovna letos pojedete k moři. Spoustu zábavy si můžete užít i v tuzemských destinacích a nemusíte se zbytečně nervovat, co se stane, až vašeho miláčka štípne infikovaný hmyz nebo když dostane horečku někde v Africe. Už příští prázdniny si to můžete vynahradit, a tak si naplánujte letošní léto tak, abyste je prožili v klidu a pohodě.

Pokud se ovšem nemůžete exotiky vzdát ani jedenkrát v životě, pak si určitě přečtěte rady odborníka na cestovní medicínu, které jsme pro vás připravili. Mohou se hodit i další rady ohledně dětského stonání v létě.

Pak už si můžete vybírat mezi články z letošního prázdninového Miminka přesně ty, které vás nejvíc zajímají. Rodí se v bouřkách víc dětí? Čekáte svůj den „D“ v létě a neumíte si představit, jak přežijete úmorná vedra? Nevíte, jak miminku zajistit dostatek mateřského mléka v parných třicítkách? Jak fungují školky o prázdninách a kdy začít učit batole plavat? To je jen malý výběr toho, co vás čeká ve vydání na červenec a srpen. Tak se pusťte do čtení a krásně si užijte léto se svými nejbližšími.

Další vydání, tedy číslo 9, vás čeká až v půlce srpna, proto vám přejeme krásné prázdniny a těšíme se na vaše nové fotky a příhody, které nám pošlete do redakce!


redakce

22. 6. 2016


Zpět na přehled článků


Apríl, apríl

Víte, že aprílové žertíky mají mít svůj původ už v 16. století, a to jako původně íránský svátek? Alespoň se to dočtete na Wikipedii, kde se také píše, že k nám se žertování na 1. dubna dostalo v závěru 17. století podle písemné zmínky Bartoloměje Chrystellia z Prahy. Později bylo zvykem posílat známé a kamarády pro neexistující zboží… Celý článek >>

Soutěžte s Miminkem a vyhrajte kosmetiku Aviril

**Novorozenec má kůži tenčí a výrazně citlivější než dospělý. Je velmi jemná a náchylná k podráždění. Často se lehce loupe, má sklon k vysoušení a na podráždění reaguje zarudnutím. V prvních týdnech od narození je vhodné používat kosmetiku obezřetně a jen takovou, která je k tomu speciálně určená.** Zvláštní péči vyžaduje oblast… Celý článek >>

Soutěžte s Miminkem a vyhrajte kosmetiku Alpa…

**Batolecí věk je období od 1 do 3 let dítěte. Zatímco do jednoho roku je dítě spíše pasívní, během dalších měsíců si to pořádně vynahradí - začíná chodit a mluvit, rozeznává věci a blízké osoby. Lezení nahrazuje batolení a i když je stabilita zpočátku chabá, kuráž nechybí. Už nestačí se jen koukat, všechno je zapotřebí pořádně osahat… Celý článek >>