facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
28. 6. 2018
Elektronická verze časopisu Miminko

Léto plné zábavy


Léto plné zábavy

V minulém čísle jsme vás už tak trochu letně naladili a tentokrát to vypukne na plné obrátky. Čekají nás dva prázdninové měsíce, a ačkoliv už dávno nejsme dítka školou povinná, stále v nás vyvolávají pocit, že nás čeká nějaké dobrodružství, spousta sluníčka, pohody a zážitků.

Léto s miminkem je ale úplně jiné. Místo, abychom vyhledávali sluneční paprsky, budeme se snažit před nimi děťátko co nejlépe ukrýt. Koupání ve slané vodě nebo v bazénu? To je pro mladšího kojence také nevhodné. Dlouhé cestování, letadlo a exotika? Raději na to v prvním roce života malého človíčka zapomeňte, říkají odborníci. Co nám tedy vlastně zbývá? A bude vůbec to letošní léto zábavné?

V životě vás toho ještě tolik čeká, a není vůbec podstatné, jestli zrovna letos pojedete k moři. Spoustu zábavy si můžete užít i v tuzemských destinacích a nemusíte se zbytečně nervovat, co se stane, až vašeho miláčka štípne infikovaný hmyz nebo když dostane horečku někde v Africe. Už příští prázdniny si to můžete vynahradit, a tak si naplánujte letošní léto tak, abyste je prožili v klidu a pohodě.

Pokud se ovšem nemůžete exotiky vzdát ani jedenkrát v životě, pak si určitě přečtěte rady odborníka na cestovní medicínu, které jsme pro vás připravili. Mohou se hodit i další rady ohledně dětského stonání v létě.

Pak už si můžete vybírat mezi články z letošního prázdninového Miminka přesně ty, které vás nejvíc zajímají. Rodí se v bouřkách víc dětí? Čekáte svůj den „D“ v létě a neumíte si představit, jak přežijete úmorná vedra? Nevíte, jak miminku zajistit dostatek mateřského mléka v parných třicítkách? Jak fungují školky o prázdninách a kdy začít učit batole plavat? To je jen malý výběr toho, co vás čeká ve vydání na červenec a srpen. Tak se pusťte do čtení a krásně si užijte léto se svými nejbližšími.

Další vydání, tedy číslo 9, vás čeká až v půlce srpna, proto vám přejeme krásné prázdniny a těšíme se na vaše nové fotky a příhody, které nám pošlete do redakce!


redakce

22. 6. 2016


Zpět na přehled článků


Léto je tu!

Červen je první letní měsíc, u nás to už ale hezky dlouho vypadá, jako by se změnil kalendář. Už duben byl extrémně teplý, květen navíc velice suchý. Letošní nástup horkého počasí byl sice trochu opožděný, zato ale opravdu masivní. Následkem toho přišla obrovská vlna pylové sezóny a už jsme u toho, co jsme pro vás do červnového čísla… Celý článek >>

Čeká nás Prague Candy Festival

Prague Candy Festival je unikátní akcí pro milovníky sladkostí ve všech podobách. Čokoláda, dorty, cupcakes, makronky, bonbóny, pralinky, muffiny, vegan a raw dezerty, cakepops, sušenky, horká čokoláda, dražované ovoce, ovocné džusy, lahodné nápoje, dobré víno, báječná káva a spoustu dalších dobrot – to vše na vás čeká na nejsladším… Celý článek >>

Kolik zábavných her najdou děti v jedné…

Jedna sada stavebnice LEGO® DUPLO® dětem asi stačit nebude, avšak i tak obsahuje nespočetné možnosti pro zábavu a tvořivé učení pomocí hry. Pojďme některé z nich objevit: **Nekonečná zábava** Hra se stavebnicemi DUPLO zabaví nejen děti, ale přináší skvělé a nezapomenutelné chvíle i dospělým. Tvořivá hra znamená, že začnete závodem… Celý článek >>