facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 1. 2018
Elektronická verze časopisu Miminko

Je tu jaro?


Je tu jaro?

Březen, za kamna vlezem, říká stará česká pranostika, která naznačuje, že ač se jedná o první jarní měsíc, žádné velké teplo ještě nebude. Po letošní tuhé zimě bychom si už asi hodně přáli, aby nám sluníčko nejen svítilo, ale také hřálo. Situace za oknem ale bývá klamná, a tak by zejména maminky batolat, která už si hrají venku a nejsou při procházce schovaná v teplém kočárku, měly pohlédnout také na stupnici teploměru a podle toho oblékat mrňousa i sebe. Nachlazení sice hrozí těm malým víc, protože se pohybují u země, ale pořádná rýma nebo kašel, neřkuli zánět močových cest hrozí i nám, dospělým.

Nemocem dýchacích cest se věnujeme v tomto čísle podrobněji, ale raději se vhodně oblečte, ať to nemusíte číst :-). Mnohem veselejší témata na vás čekají v březnovém speciálu, který je věnován velikonočním svátkům. Koledy, malovaná vajíčka, velikonoční pečení a další radovánky včetně volných dnů, to vše je mimořádně příjemné, tak si to s dětmi užijte co nejradostněji. Když nám potom pošlete fotky, jaké byly vaše Velikonoce, rádi je v časopisu uveřejníme.

První jarní Miminko nezapomíná ani na těhulky. A protože těhotenství se točí pořád kolem stejných témat, rozhodli jsme se tentokrát zabrousit k méně známým problémům. Díky tomu si můžete přečíst nejen o odborných gynekologických termínech, ale také se dozvíte, co je to diastáza, kdy hrozí mimoděložní těhotenství, proč je komplikovaný porod koncem pánevním, jak přispět k hojení porodních poranění a jaká jsou rizika, když chcete být maminkou až po čtyřicítce.

Rodiče starších kojenců a batolat si občas přejí, aby bylo v časopisu víc témat pro ně. Aby to bylo spravedlivé – právě tato sekce je nejrozsáhlejší a zabírá nejvíc stránek, ale snažili jsme se vybrat pro březen víc článků, které se týkají hlavně batolat a předškoláků. Co dělat, když dítě nevezmou do školky, jak se předem připravit, aby tam dítě neplakalo, jak se zbavit cucání palečku a řada dalších informací čeká právě na vás.

Na něco jsme zapomněli? Na nic nečekejte a napište nám! Žádaná témata zařadíme do některého z příštích čísel. Těším se na vaše dopisy a fotky!

Příjemné a veselé jarní čtení


redakce

20. 2. 2017


Zpět na přehled článků


Zamilovaný únor?

Den svatého Valentýna sice není tradičním českým svátkem, už u nás ale zdomácněl. Za měsíc lásky budeme asi i nadále považovat květen, a to nejen díky veršům Karla Hynka Máchy. Na jaře se totiž všechno probouzí, i partnerské vztahy. To se v chladném únoru tak moc čekat nedá, i když je už tento poslední zimní měsíc tak trochu předzvěstí… Celý článek >>

Jak se správně připravit na početí miminka

Když žena otěhotní, tak se nejčasteji setkáváme s větou, že by o sebe teď měla pečovat a kvalitně jíst, aby jí ani miminku nic nechybělo. Jenže podle online konference Miminko maminko, která za pár dní proběhne, je třeba se starat daleko dřív. Jelikož jsou pro početí miminka potřeba oba dva partneři, jak muž, tak žena, tak je nutné, aby… Celý článek >>

Na Nový rok o slepičí krok

Nevím, kolik krok slepice skutečně měří, a ani jestli to naši předkové někdy zjišťovali. Každopádně tato stará pranostika naznačuje, že den se po zimním slunovratu začíná prodlužovat, i když ne tak rychle, jak bychom si možná přáli. Někde jsem četla, že ten slepičí krok znamená něco kolem pěti minut, každopádně ale máme za sebou ty… Celý článek >>