facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
30. 8. 2018
Elektronická verze časopisu Miminko

Je tu jaro?


Je tu jaro?

Březen, za kamna vlezem, říká stará česká pranostika, která naznačuje, že ač se jedná o první jarní měsíc, žádné velké teplo ještě nebude. Po letošní tuhé zimě bychom si už asi hodně přáli, aby nám sluníčko nejen svítilo, ale také hřálo. Situace za oknem ale bývá klamná, a tak by zejména maminky batolat, která už si hrají venku a nejsou při procházce schovaná v teplém kočárku, měly pohlédnout také na stupnici teploměru a podle toho oblékat mrňousa i sebe. Nachlazení sice hrozí těm malým víc, protože se pohybují u země, ale pořádná rýma nebo kašel, neřkuli zánět močových cest hrozí i nám, dospělým.

Nemocem dýchacích cest se věnujeme v tomto čísle podrobněji, ale raději se vhodně oblečte, ať to nemusíte číst :-). Mnohem veselejší témata na vás čekají v březnovém speciálu, který je věnován velikonočním svátkům. Koledy, malovaná vajíčka, velikonoční pečení a další radovánky včetně volných dnů, to vše je mimořádně příjemné, tak si to s dětmi užijte co nejradostněji. Když nám potom pošlete fotky, jaké byly vaše Velikonoce, rádi je v časopisu uveřejníme.

První jarní Miminko nezapomíná ani na těhulky. A protože těhotenství se točí pořád kolem stejných témat, rozhodli jsme se tentokrát zabrousit k méně známým problémům. Díky tomu si můžete přečíst nejen o odborných gynekologických termínech, ale také se dozvíte, co je to diastáza, kdy hrozí mimoděložní těhotenství, proč je komplikovaný porod koncem pánevním, jak přispět k hojení porodních poranění a jaká jsou rizika, když chcete být maminkou až po čtyřicítce.

Rodiče starších kojenců a batolat si občas přejí, aby bylo v časopisu víc témat pro ně. Aby to bylo spravedlivé – právě tato sekce je nejrozsáhlejší a zabírá nejvíc stránek, ale snažili jsme se vybrat pro březen víc článků, které se týkají hlavně batolat a předškoláků. Co dělat, když dítě nevezmou do školky, jak se předem připravit, aby tam dítě neplakalo, jak se zbavit cucání palečku a řada dalších informací čeká právě na vás.

Na něco jsme zapomněli? Na nic nečekejte a napište nám! Žádaná témata zařadíme do některého z příštích čísel. Těším se na vaše dopisy a fotky!

Příjemné a veselé jarní čtení


redakce

20. 2. 2017


Zpět na přehled článků


SIDS - co je syndrom náhlého úmrtí kojence

Syndrom náhlého úmrtí kojence označovaný také jako SIDS podle anglického výrazu Sudden Infant Death Syndrome je stav, kdy zdravý kojenec přestane náhle a neočekávaně dýchat. Pokud se miminku nedostane rychlé pomoci, může se udusit. Záludnost tohoto stavu spočívá v tom, že kojenci nemají žádné typické potíže, které by mohly naznačit, že… Celý článek >>

Co vám přinesou prázdniny?

Tropická horka už sice panují nejméně měsíc, ta pravá prázdninová nálada ale začne až s posledním školním dnem. Ve škole rozdají dětem vysvědčení a ulice měst se vylidní. Pak teprve přijde to ospalé a líné letní období, kdy se nám buď nechce dělat vůbec nic, nebo jsme naopak hyperaktivní a vrháme se vstříc neskutečným dobrodružstvím. Pro… Celý článek >>

Dobrodružství pro nejmenší se stavebnicemi LEGO®…

Nejmladší fanoušci dinosaurů si zamilují nekončící dobrodružství z Jurského světa, která se ukrývají ve stavebnicích LEGO® DUPLO® Jurský svět. Vstupte společně s vašimi nejmenšími do světa roztomilých dinosaurů a rozvíjejte tak jejich jemné motorické dovednosti. Povězte jim zajímavá fakta týkající se dinosaurů. Přestavějte dinosauří… Celý článek >>