Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 8. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Duben plný svátků


Duben plný svátků

V dubnu už jaro dýchá doslova odevšad a kromě toho nás čekají Velikonoce, kdy už nemůžeme nástup nového ročního období přehlédnout. Příroda se probouzí, a i když bydlíme ve městě, můžeme si s dětmi všímat stromů, na nichž se objevují první lístky a květy. Děti na venkově toho mají na pozorování mnohem víc. Na loukách brzy rozkvetou pampelišky, líhnou se mláďátka, všechno kolem se zelená.

Pokud je vaše batole už trochu starší, můžete mu toto všechno ukázat. Malá miminka více ocení procházku v kočárku na čerstvém vzduchu. Musíme je ale i tak brzy zjara chránit před slunečními paprsky. Slunce sice hřeje ještě stále zdaleka, vystavení prudkému záření ale může poškodit jemnou dětskou pokožku i za malou chvilku.

Kromě velikonočních svátků, na které se všichni těší, protože znamenají nejen den volna navíc, ale také příležitost k setkávání s rodinou a přáteli, nás v dubnu čekají také další významné svátky a události. Svatý Vojtěch, sv. Jiří, ale také první duben, kdy si ze sebe tropíme různé šprýmy a žerty. Duben pak završuje takzvaná Filipojakubská noc, kdy je u nás zvykem pálit čarodějnice.

Abyste si svátky jara užili jaksepatří, připravili jsme pro vás nejen zajímavé návody na jednoduché velikonoční dekorace, ale také celý speciál, v němž se o těchto svátcích dozvíte možná i něco úplně nového. Nezapomínáme ale ani na obvyklá témata, na která jste v časopisu Miminko zvyklí. Přečtete si o tom, jak poznat, kdy je čas na kojení, podrobnosti o vývoji dětských kostí, co má dělat maminka, když musí zůstat z práce doma s nemocným dítětem, nebo další podrobnosti o výživě jak kojenců do 1 roku, tak starších batolat.

Budoucí maminky, které nedočkavě vyhlížejí svůj velký den, mohou zvážit použití bylinek při porodu, odkrýt tajemství hormonálních zázraků při narození dítěte a poučit se, jak to udělat, aby bylo miminku po narození co nejpohodlněji.

Úplně na závěr mám krásný a velmi milý úkol, totiž popřát jedné z našich maminek k narození holčičky Elenky. Věřím, že i vy jí spolu s námi popřejete zdraví a štěstí a samou radost.

Přeji vám pěkné čtení

Vaše Romana Černá

šéfredaktorka

20. 3. 2015


Zpět na přehled článků


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s… Celý článek >>

Nespalte se

Ne v životě, tady by ostatně byla rada drahá, ani u sporáku, kde v červnu stejně moc času netrávíme. Nespalte se na sluníčku. To stihlo už v půlce května pořádně připalovat, a tak se začala pískoviště hemžit mrňousky v krátkých kalhotách a sukýnkách. Všichni měli na hlavě klobouček nebo čepičku, slunečních brýliček už tolik nebylo. Zato… Celý článek >>

Zelený květen

Ozeleněné plochy parků, lesů i zahrad jsme netrpělivě vyhlíželi prakticky hned, jakmile opadalo podzimní listí. Zima má své kouzlo, pokud ji ale netrávíme sněhovými radovánkami na horách, bezy začneme toužit po návratu sluníčka a pozitivních barev kolem sebe. Jaro nám v tom vychází vstříc – na poli raší zaseté obilí, listnáče v lesích… Celý článek >>