Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
24. 2. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Duben plný svátků


Duben plný svátků

V dubnu už jaro dýchá doslova odevšad a kromě toho nás čekají Velikonoce, kdy už nemůžeme nástup nového ročního období přehlédnout. Příroda se probouzí, a i když bydlíme ve městě, můžeme si s dětmi všímat stromů, na nichž se objevují první lístky a květy. Děti na venkově toho mají na pozorování mnohem víc. Na loukách brzy rozkvetou pampelišky, líhnou se mláďátka, všechno kolem se zelená.

Pokud je vaše batole už trochu starší, můžete mu toto všechno ukázat. Malá miminka více ocení procházku v kočárku na čerstvém vzduchu. Musíme je ale i tak brzy zjara chránit před slunečními paprsky. Slunce sice hřeje ještě stále zdaleka, vystavení prudkému záření ale může poškodit jemnou dětskou pokožku i za malou chvilku.

Kromě velikonočních svátků, na které se všichni těší, protože znamenají nejen den volna navíc, ale také příležitost k setkávání s rodinou a přáteli, nás v dubnu čekají také další významné svátky a události. Svatý Vojtěch, sv. Jiří, ale také první duben, kdy si ze sebe tropíme různé šprýmy a žerty. Duben pak završuje takzvaná Filipojakubská noc, kdy je u nás zvykem pálit čarodějnice.

Abyste si svátky jara užili jaksepatří, připravili jsme pro vás nejen zajímavé návody na jednoduché velikonoční dekorace, ale také celý speciál, v němž se o těchto svátcích dozvíte možná i něco úplně nového. Nezapomínáme ale ani na obvyklá témata, na která jste v časopisu Miminko zvyklí. Přečtete si o tom, jak poznat, kdy je čas na kojení, podrobnosti o vývoji dětských kostí, co má dělat maminka, když musí zůstat z práce doma s nemocným dítětem, nebo další podrobnosti o výživě jak kojenců do 1 roku, tak starších batolat.

Budoucí maminky, které nedočkavě vyhlížejí svůj velký den, mohou zvážit použití bylinek při porodu, odkrýt tajemství hormonálních zázraků při narození dítěte a poučit se, jak to udělat, aby bylo miminku po narození co nejpohodlněji.

Úplně na závěr mám krásný a velmi milý úkol, totiž popřát jedné z našich maminek k narození holčičky Elenky. Věřím, že i vy jí spolu s námi popřejete zdraví a štěstí a samou radost.

Přeji vám pěkné čtení

Vaše Romana Černá

šéfredaktorka

20. 3. 2015


Zpět na přehled článků


Na hory nebo kamkoliv do přírody

Nadšení milovníci bílého sportu už byli na sněhu dávno před Vánocemi, ale i ostatní se po Novém roce stále častěji dívají z okna a na teploměr. Jedni touží po nadílce vloček, jiní zase netrpělivě vyhlížejí první známky předjaří. Leden je na ně ještě skoupý, v únoru už ale často vykoukne sluníčko i na několik hodin a příroda se přece jen… Celý článek >>

Sonický zubní kartáček TrueLife s nabíjecí…

Zubní kartáček je pro dobrou ústní hygienu nezbytný. Vyzkoušeli jsme v redakci novinku - sonický zubní kartáček TrueLife, který efektivně čistí a v balení jsou čisticí hlavice pro celou rodinu. Co vlastně znamená slovo "sonický"? Jedná se o kartáček, který je elektrický, a zároveň používá sonickou technologii. Ta funguje na bázi… Celý článek >>

Vánoce za dveřmi

Sice je teprve půlka listopadu, na prostranství před obchodním centrem poblíž redakce už se ale tyčí několikametrový vánoční strom. Také celá budova se zahalila do světýlek, která jsou rozvěšena do tvaru stromků, vánočních koulí, saní, sobů a tak dále. To nám každý den připomíná, že příprava tohoto vánočního čísla není vůbec předčasná.… Celý článek >>