Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
20. 5. 2021
Elektronická verze časopisu Miminko

Duben plný svátků


Duben plný svátků

V dubnu už jaro dýchá doslova odevšad a kromě toho nás čekají Velikonoce, kdy už nemůžeme nástup nového ročního období přehlédnout. Příroda se probouzí, a i když bydlíme ve městě, můžeme si s dětmi všímat stromů, na nichž se objevují první lístky a květy. Děti na venkově toho mají na pozorování mnohem víc. Na loukách brzy rozkvetou pampelišky, líhnou se mláďátka, všechno kolem se zelená.

Pokud je vaše batole už trochu starší, můžete mu toto všechno ukázat. Malá miminka více ocení procházku v kočárku na čerstvém vzduchu. Musíme je ale i tak brzy zjara chránit před slunečními paprsky. Slunce sice hřeje ještě stále zdaleka, vystavení prudkému záření ale může poškodit jemnou dětskou pokožku i za malou chvilku.

Kromě velikonočních svátků, na které se všichni těší, protože znamenají nejen den volna navíc, ale také příležitost k setkávání s rodinou a přáteli, nás v dubnu čekají také další významné svátky a události. Svatý Vojtěch, sv. Jiří, ale také první duben, kdy si ze sebe tropíme různé šprýmy a žerty. Duben pak završuje takzvaná Filipojakubská noc, kdy je u nás zvykem pálit čarodějnice.

Abyste si svátky jara užili jaksepatří, připravili jsme pro vás nejen zajímavé návody na jednoduché velikonoční dekorace, ale také celý speciál, v němž se o těchto svátcích dozvíte možná i něco úplně nového. Nezapomínáme ale ani na obvyklá témata, na která jste v časopisu Miminko zvyklí. Přečtete si o tom, jak poznat, kdy je čas na kojení, podrobnosti o vývoji dětských kostí, co má dělat maminka, když musí zůstat z práce doma s nemocným dítětem, nebo další podrobnosti o výživě jak kojenců do 1 roku, tak starších batolat.

Budoucí maminky, které nedočkavě vyhlížejí svůj velký den, mohou zvážit použití bylinek při porodu, odkrýt tajemství hormonálních zázraků při narození dítěte a poučit se, jak to udělat, aby bylo miminku po narození co nejpohodlněji.

Úplně na závěr mám krásný a velmi milý úkol, totiž popřát jedné z našich maminek k narození holčičky Elenky. Věřím, že i vy jí spolu s námi popřejete zdraví a štěstí a samou radost.

Přeji vám pěkné čtení

Vaše Romana Černá

šéfredaktorka

20. 3. 2015


Zpět na přehled článků


Vstávej, už je ráno! Zpívají ptáčci!

Děti si dobře pamatují všechno, co jim řekneme. Dost často je to něco, co bychom sami rádi vzali zpět, zvlášť když nás něco vytočí a použijeme mimoděk nějaký jadrný výraz. Některé jejich hlášky vám ale dokážou zvednout náladu. Například obyčejné věty, kterými jsem byla obdařena zrovna včera odpoledne při čtení posledního článku do… Celý článek >>

Festival Evolution se v dubnu přesune do onlinu

**9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude k dispozici online, takže můžete chatovat, vybírat, nakupovat,… Celý článek >>

Bezkontaktní teploměr, užitečný pomocník nejen v…

**Časy, kdy jsme měřili teplotu pomocí rtuťových teploměrů nebo rychloběžek, už je dávno pryč. V dnešní době a nejen v souvislosti s chřipkovými onemocněními i s pandemií COVID-19 nám jde nejen o přesné zjištění teploty, ale především o rychlost. A tady elektronické digitální teploměry nezklamou.** Výsledek máte k dispozici během… Celý článek >>