Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
20. 1. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Vraťte se šťastní, odpočatí a zdraví!


Vraťte se šťastní, odpočatí a zdraví!

Každý rok se při psaní prázdninového úvodníku nemohu dočkat, až dokončíme poslední stránku a letní dvojčíslo pošleme do tiskárny. Znamená to pro mne minimálně dva týdny odpočinku, na který se po celoročním kolotoči uzávěrek opravdu nepokrytě těším.

Když ta vytoužená chvíle přijde, s požitkem vypnu počítač a představuji si, jak strávím nejbližší dny. Zařeknu se, že nebudu nic psát (a možná ani číst :-)), budu si užívat sluníčka a pozorovat mraky. Umíním si, že letos už ty krásné obláčky začnu konečně fotit.

Nakonec je ale pokaždé všechno jinak. Už po pár dnech se mi začne stýskat. Začnou mi chybět fotografie roztomilých miminek, chtěla bych se probírat ve vašich dopisech, přemýšlím, jaká překvapení bychom pro vás na podzim mohli přichystat. Po těch letech už vím, že se to spraví až s prvním dnem, kdy začneme pracovat na zářijovém vydání.

Prozatím ale ještě zbývá dodělat pár stránek toho prázdninového, které jsme pro vás připravili na letní měsíce. Vedra a žhnoucí slunce mohou potrápit těhulky, proto pro ně máme dobré rady, jak úmorná horka ve zdraví přečkat. Novorozenec je křehký a zranitelný, a pokud se s ním bojíte manipulovat, poradíme, jak na to. Děti byste měli uchránit před úpalem i před úrazy, dejte pozor i na dětské letní nemoci. Rady jsou přichystány uvnitř tohoto vydání časopisu Miminko. Speciál O kůži maminek a miminek využijete v těhotenství i po porodu, a jestli se chystáte zavařovat, máme pro vás nejen informace, ale také celou dvoustranu receptů.

Doufám, že po prázdninách se k nám zase vrátíte odpočatí a nic nepříjemného se vám nepřihodí. V zářijovém vydání na vás totiž čeká třetí díl přílohy o výživě kojenců a batolat, a tentokrát to budou Recepty. Nenechte si je ujít, speciál bude zdarma vložen v časopisu.

Těším se na vás a přeji příjemné letní čtení

Vaše Romana Černá

šéfredaktorka

24. 6. 2015


Zpět na přehled článků


Vánoce za dveřmi

Sice je teprve půlka listopadu, na prostranství před obchodním centrem poblíž redakce už se ale tyčí několikametrový vánoční strom. Také celá budova se zahalila do světýlek, která jsou rozvěšena do tvaru stromků, vánočních koulí, saní, sobů a tak dále. To nám každý den připomíná, že příprava tohoto vánočního čísla není vůbec předčasná.… Celý článek >>

Máme rádi listopad?

Za okny tma, i když ještě není večer. Po půlhodině venku nám zaručeně zčervená nos a lezavé sychravo se dostane pod každý kousek oblečení. Je k nevíře, jak mohou mrňousové vydržet plácat bábovky na písku, když nám už prsty vypovídají poslušnost a nedaří se ani zvednout mobil. Začíná listopad. Přestože se jedná o měsíc, který nás sám o… Celý článek >>

Podzim v nejkrásnějších barvách

Letos nám pozdní léto přálo. Prosluněné září s teplými dny bylo tou nejkrásnější branou do podzimu. Říjen už tak štědrý nebude, i když kdo ví, to opravdu poslední babí léto může přijít klidně až v závěrečném říjnovém týdnu. Prozatím tu máme spoustu barevného listí, s nímž si můžeme užít tolik zábavy. Mrňousové je prostě jen sbírají a… Celý článek >>