Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 8. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Hrajte si a učte se s Mega Bloks!


Hrajte si a učte se s Mega Bloks!

Hledáte inspiraci pro hry s nejmenšími? Vyzkoušejte nové stavebnice Mega Bloks, s nimiž si můžete nejen hrát, ale děti se naučí také barvy, číslice a s mašinkou Tomáš si můžete dokonce vyprávět celé příběhy.

Naučný 1–2–3 vláček má tři velké podvozky s koly a speciální část, která umožní postavit rozkošný vláček a seznámit děti s čísly od 0 do 9 a udělá z učení počítání zábavu spojováním čísel a jejich odpovídajících obrázků.

Tři velké stavební desky se dají použít také jako víčko boxu anebo vytvoří pevnou stavební základnu pro vlakové nádraží nebo cokoliv jiného, co si můžete představit. Ideální pro děti od 12 měsíců.

Nebo můžete se stavebnicí Mašinka Tomáš pomoci Tomášovi a Percymu s výstavbou nového recyklačního centra a exkluzivní sodorské myčky. Sestavíte si stanice, které ozdobíte doplňujícími nálepkami, připojíte k nim kruhové dráhy a nakonec dáte dohromady vláčky.

Percy je po celodenní práci na železnici velmi unavený a špinavý. Děti ho musí pěkně vydrbat v nové myčce. Pošlete mašinku po kruhové dráze pod sprchovací hadici nebo pod otočné kartáče. Tomáš zase pracuje v recyklačním centru, kde musí denně zvedat, nakládat a tahat smetí. Děti si mohou vyzkoušet otočný jeřáb a pomoci poslat mašinku po kolejích.

Herní sety se dají kombinovat s ostatními Mega Bloks Thomas & Friends, sady jsou vhodné pro děti ve věku od 2 do 5 let.


prezentace značky Mega Bloks

2. 10. 2015


Zpět na přehled článků


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s… Celý článek >>

Nespalte se

Ne v životě, tady by ostatně byla rada drahá, ani u sporáku, kde v červnu stejně moc času netrávíme. Nespalte se na sluníčku. To stihlo už v půlce května pořádně připalovat, a tak se začala pískoviště hemžit mrňousky v krátkých kalhotách a sukýnkách. Všichni měli na hlavě klobouček nebo čepičku, slunečních brýliček už tolik nebylo. Zato… Celý článek >>

Zelený květen

Ozeleněné plochy parků, lesů i zahrad jsme netrpělivě vyhlíželi prakticky hned, jakmile opadalo podzimní listí. Zima má své kouzlo, pokud ji ale netrávíme sněhovými radovánkami na horách, bezy začneme toužit po návratu sluníčka a pozitivních barev kolem sebe. Jaro nám v tom vychází vstříc – na poli raší zaseté obilí, listnáče v lesích… Celý článek >>