Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 8. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

V naději


V naději

Za dob našich babiček (nebo spíš prababiček) se pro těhotenství používaly různé výrazy, které vyjadřovaly vesměs pozitivní vztah společnosti k nastávajícím matkám. Požehnaný stav, být v očekávání, velmi romanticky zněl výraz „být v naději“. Jak se zdá, v tomto stavu se právě v listopadu nachází nejvíc žen. Podle statistik se totiž v teplých měsících roku, především pak v červnu a červenci, u nás narodí nejvíc dětí. To znamená, že listopad je měsícem, kdy se také nejvíc budoucích maminek dozví, že jejich touha po miminku se právě začíná naplňovat.

To bylo také důvodem, proč jsme si pro velký těhotenský speciál vybrali právě listopadové vydání. Tento měsíc tedy najdete v Miminku kromě pravidelných rubrik také celou sérii článků, v nichž se budeme věnovat průběhu těhotenství od pozitivního těhotenského testu až po zdárný porod.

Na konci této cesty čeká ta nejkrásnější odměna – sladké děťátko, které je pro každou maminku to nejhezčí a nejmilejší. Úplně nejlepší na tom všem ale je, že vlastně teprve nyní to všechno doopravdy začíná. Pro většinu žen je to okamžik, kdy se jim změní celý život. A u tatínků je to hodně podobné, zvlášť dnes, kdy jsou muži zapojeni do celého dění kolem porodu a péče o dítě mnohem víc než dřív.

Listopad ale není jen obdobím šťastného očekávání. Stačí se podívat z okna, aby nám bylo jasné, že venku nás čeká zima, sychravo, mlha a nezřídka i déšť. Výborná konstelace pro rýmu, kašel, v případě komplikací také pro horečku, zánět průdušek nebo středního ucha. Se všemi těmito problémy vám v listopadovém vydání časopisu Miminko poradíme.

Protože součástí budování imunitního systému je i vhodná strava, máme pro vás hned několik článků na toto téma a navíc spoustu zajímavých receptů na polévky, které v sychravém počasí nejen zahřejí, ale dodají také vitamíny a další důležité složky výživy. Věříme, že vám listopadové Miminko přijde vhod, a jsme v naději (i když trochu jiné, než naše nejnovější čtenářky :-)), že se vám bude líbit. Ještě větší radost nám uděláte, když nám napíšete, co se vám líbilo, co ne a co vám vyloženě chybělo. Budeme se tím řídit v přípravě dalších čísel.


redakce

20. 10. 2015


Zpět na přehled článků


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s… Celý článek >>

Nespalte se

Ne v životě, tady by ostatně byla rada drahá, ani u sporáku, kde v červnu stejně moc času netrávíme. Nespalte se na sluníčku. To stihlo už v půlce května pořádně připalovat, a tak se začala pískoviště hemžit mrňousky v krátkých kalhotách a sukýnkách. Všichni měli na hlavě klobouček nebo čepičku, slunečních brýliček už tolik nebylo. Zato… Celý článek >>

Zelený květen

Ozeleněné plochy parků, lesů i zahrad jsme netrpělivě vyhlíželi prakticky hned, jakmile opadalo podzimní listí. Zima má své kouzlo, pokud ji ale netrávíme sněhovými radovánkami na horách, bezy začneme toužit po návratu sluníčka a pozitivních barev kolem sebe. Jaro nám v tom vychází vstříc – na poli raší zaseté obilí, listnáče v lesích… Celý článek >>