Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 8. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Šťastné, veselé a klidné


Šťastné, veselé a klidné

Už jsou tu zase Vánoce. Letos se na nás sice ještě v polovině listopadu nehrnou z reproduktorů před supermarkety donekonečna ohrané vánoční koledy, zdá se ale, že letošní přání klidných svátků bude potřebné víc než kdy jindy. Kolem nás se toho děje čím dál víc a sled událostí má čím dál tím rychlejší spád.

Většina z vás se právě těší na narození miminka nebo už nějaké to robátko houpá v náručí. Máte spoustu radostí, ale také starostí, a tak vám někdy připadá, že okolní svět spíš jen ubíhá za vašimi okny. Hodí se ale občas z těch oken vyhlédnout a vánoční svátky jsou k tomu nejlepší příležitostí. I my bychom vám chtěli letos popřát Vánoce nejen šťastné a veselé, ale především klidné.

K tomu, abyste si připravili sváteční pohodu u vás doma, by vám mohl pomoci náš velký vánoční speciál, který vás provede přípravou typických jídel, poradí s výběrem dárků, ale připomene také staré zvyky, pranostiky, koledy a říkanky, které si můžete se svými dětmi a ostatními blízkými připomenout.

Ani o svátcích se ale čas nezastaví, a tak i v prosincovém čísle přinášíme informace pro nastávající maminky o tom, jak se rodí o Vánocích, pro rodiče s novorozeňátky o tom, jak se nezbláznit z prvních týdnů s miminkem nebo pro mámy batolátek o tom, které cukry opravdu škodí.

Pro ty z vás, kteří s námi celý rok soutěžíte o nejhezčí fotografii, máme nejen termín uzávěrky posledního kola, ale také všech dosavadních devět finalistů, a příště už najdete v časopisu dvanáct miminek, která postupují do hlasování, které proběhne na internetu. Všichni, kteří sledují facebookový profil časopisu Miminko, se tyto finalisty dozvědí jako první a budou moci hned začít posílat lajky pro své favority.

Do konce prosince se ještě potkáme u příštího čísla, které vyjde těsně před Vánocemi. Proto se ještě nemusíme loučit se starým rokem, a tak vám mohu za nás za všechny v redakci popřát letošní Vánoce co nejšťastnější a nejveselejší a zároveň pohodové a klidné.

Vaše Romana Černá, šéfredaktorka

25. 11. 2015


Zpět na přehled článků


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s… Celý článek >>

Nespalte se

Ne v životě, tady by ostatně byla rada drahá, ani u sporáku, kde v červnu stejně moc času netrávíme. Nespalte se na sluníčku. To stihlo už v půlce května pořádně připalovat, a tak se začala pískoviště hemžit mrňousky v krátkých kalhotách a sukýnkách. Všichni měli na hlavě klobouček nebo čepičku, slunečních brýliček už tolik nebylo. Zato… Celý článek >>

Zelený květen

Ozeleněné plochy parků, lesů i zahrad jsme netrpělivě vyhlíželi prakticky hned, jakmile opadalo podzimní listí. Zima má své kouzlo, pokud ji ale netrávíme sněhovými radovánkami na horách, bezy začneme toužit po návratu sluníčka a pozitivních barev kolem sebe. Jaro nám v tom vychází vstříc – na poli raší zaseté obilí, listnáče v lesích… Celý článek >>