Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
30. 10. 2020
Elektronická verze časopisu Miminko

Vykročit tou správnou nohou


Vykročit tou správnou nohou

Sluší se s koncem roku popřát úspěšné vykročení do toho nového. Na webu i v novinách a časopisech se to hemží horoskopy, které předpovídají naši budoucnost, a říkají nám, co nás čeká. Konec roku se dobře hodí pro účtování se starým a plánování nového.

Pokud vás ale právě nyní zajímá časopis Miminko, zdá se, že už jste tou pravou nohou vykročili. Čekáte totiž narození potomka nebo máte tuto radostnou událost nedávno za sebou. Všechna přání všeho dobrého tak vycházejí už trochu naplano, protože vy máte svou radost a štěstí přímo u sebe.

Pokud se s námi a ostatními čtenářkami a čtenáři chcete podělit o své zážitky z rodičovství, budete mít v roce 2016 skvělou příležitost. Určitě jste si už všimli, že jsme vyhlásili jubilejní desátý ročník soutěže O maminku Miminka. Do posledního prosince je ještě stále šance přihlásit se, pokud jste právě v očekávání. Také jsme vám slíbili, že v tomto čísle vyhlásíme finalisty celoroční fotografické soutěže roku 2015. Najdete je na straně 86 –87 a můžete jim začít posílat lajky, abychom mohli hned v dalším vydání uveřejnit absolutního vítěze.

A co vás čeká v roce novém na stránkách časopisu Miminko? Rozhodně se nehodláme vzdát pravidelných rubrik z oblasti péče o dětské zdraví. I nadále budeme velkou pozornost věnovat kojení, přestože v dnešní době je postoj k němu mezi maminkami o mnoho lepší než před dvaceti lety a nemusíme už tolik přesvědčovat, jak je výhodné pro maminku i miminko. Můžete se těšit i na speciály o výživě, které patří k vašim nejoblíbenějším. Jistě si ale kromě toho chcete užít i zábavu, a tak hned v příštím vydání najdete Valentýnský speciál.

Pořád jsme tu pro vás, a tak si my v redakci se vstupem do 14. ročníku ze všeho nejvíc přejeme, aby se vám Miminko i nadále líbilo a rádi jste ho četli. Jestli vám tu něco chybí, budeme moc rádi, když nám o tom napíšete. Ale budeme mít velkou radost, když nám pošlete fotky a své dopisy „jen tak“. Moc se na ně už teď těšíme.

Vaše redakce časopisu Miminko

16. 12. 2015


Zpět na přehled článků


Radost z podzimu

Říjen může být moc krásný měsíc, pokud se najde alespoň pár dnů babího léta, moc neprší a děti nejsou pořád nemocné. Předpověď je zatím docela příznivá, a tak si možná užijeme hezký čas venku v přírodě. S těmi nemocemi už to ale tak vesele nevypadá. Kromě koronaviru, který nás více či méně dusí od jara, nastupuje čas respiračních… Celý článek >>

Půjdete do školky?

Děti u nás obvykle zahajují pravidelnou docházku do kolektivu ve třech letech. Mají už v té době zpravidla za sebou první odloučení od rodičů (a hlavně od maminky), bývá to ale v rámci rodiny, kdy o ně pečují většinou prarodiče. Ti jsou připraveni v každém okamžiku zastoupit maminčinu náruč a věnovat se mu při každém jeho požadavku,… Celý článek >>

Užijte si to a pište!

V době mobilních telefonů už rodiče letošních miminek nejspíš v budoucnu nepoznají pocity, které jsme mívali, když naše ratolesti odjížděly k babičce a dědovi na chalupu nebo na letní tábory. Jediným spojením bývaly dopisy, protože ještě před pár lety se prvňák těžko mohl chlubit vlastním mobilem. Čekání na lístek, na němž školáček… Celý článek >>