Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 8. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Vykročit tou správnou nohou


Vykročit tou správnou nohou

Sluší se s koncem roku popřát úspěšné vykročení do toho nového. Na webu i v novinách a časopisech se to hemží horoskopy, které předpovídají naši budoucnost, a říkají nám, co nás čeká. Konec roku se dobře hodí pro účtování se starým a plánování nového.

Pokud vás ale právě nyní zajímá časopis Miminko, zdá se, že už jste tou pravou nohou vykročili. Čekáte totiž narození potomka nebo máte tuto radostnou událost nedávno za sebou. Všechna přání všeho dobrého tak vycházejí už trochu naplano, protože vy máte svou radost a štěstí přímo u sebe.

Pokud se s námi a ostatními čtenářkami a čtenáři chcete podělit o své zážitky z rodičovství, budete mít v roce 2016 skvělou příležitost. Určitě jste si už všimli, že jsme vyhlásili jubilejní desátý ročník soutěže O maminku Miminka. Do posledního prosince je ještě stále šance přihlásit se, pokud jste právě v očekávání. Také jsme vám slíbili, že v tomto čísle vyhlásíme finalisty celoroční fotografické soutěže roku 2015. Najdete je na straně 86 –87 a můžete jim začít posílat lajky, abychom mohli hned v dalším vydání uveřejnit absolutního vítěze.

A co vás čeká v roce novém na stránkách časopisu Miminko? Rozhodně se nehodláme vzdát pravidelných rubrik z oblasti péče o dětské zdraví. I nadále budeme velkou pozornost věnovat kojení, přestože v dnešní době je postoj k němu mezi maminkami o mnoho lepší než před dvaceti lety a nemusíme už tolik přesvědčovat, jak je výhodné pro maminku i miminko. Můžete se těšit i na speciály o výživě, které patří k vašim nejoblíbenějším. Jistě si ale kromě toho chcete užít i zábavu, a tak hned v příštím vydání najdete Valentýnský speciál.

Pořád jsme tu pro vás, a tak si my v redakci se vstupem do 14. ročníku ze všeho nejvíc přejeme, aby se vám Miminko i nadále líbilo a rádi jste ho četli. Jestli vám tu něco chybí, budeme moc rádi, když nám o tom napíšete. Ale budeme mít velkou radost, když nám pošlete fotky a své dopisy „jen tak“. Moc se na ně už teď těšíme.

Vaše redakce časopisu Miminko

16. 12. 2015


Zpět na přehled článků


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s… Celý článek >>

Nespalte se

Ne v životě, tady by ostatně byla rada drahá, ani u sporáku, kde v červnu stejně moc času netrávíme. Nespalte se na sluníčku. To stihlo už v půlce května pořádně připalovat, a tak se začala pískoviště hemžit mrňousky v krátkých kalhotách a sukýnkách. Všichni měli na hlavě klobouček nebo čepičku, slunečních brýliček už tolik nebylo. Zato… Celý článek >>

Zelený květen

Ozeleněné plochy parků, lesů i zahrad jsme netrpělivě vyhlíželi prakticky hned, jakmile opadalo podzimní listí. Zima má své kouzlo, pokud ji ale netrávíme sněhovými radovánkami na horách, bezy začneme toužit po návratu sluníčka a pozitivních barev kolem sebe. Jaro nám v tom vychází vstříc – na poli raší zaseté obilí, listnáče v lesích… Celý článek >>