Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 8. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Čas lásky v únoru nebo květnu?


Čas lásky v únoru nebo květnu?

Slavení svátku zamilovaných – svatého Valentýna nám tak trochu zamíchalo zažitými tradicemi. Říkalo se přece, že máj je lásky čas, tak proč sem najednou tahat studený měsíc, v němž nejvíce přízně projevujeme teplému čaji a vyhřáté místnosti? Má to ovšem háček. Podle legendy žil svatý Valentýn v Římě, kde je i v únoru znatelně tepleji než u nás v dubnu, a kromě toho na 14. února připadá jeho svátek v důsledku mučednické smrti, kterou mu pověst připisuje. V květnu sice není tak vznešené výročí, zato je ale všude lásky plno – jaro se probouzí nejen v pupenech stromů a keřů, ale taky u většiny živočichů, kteří vyvádějí mladé.

Spor února a května o nárok na „láskočasnost“ naštěstí řešit nemusíme, protože i tak se zdá, že se zamilováváme kdykoliv v průběhu roku. Doufám tudíž, že zůstanete nakloněni i časopisu Miminko, a to po celý rok 2016, který jsme před pár týdny načali.

S novým rokem je spojeno vyhodnocení fotografické soutěže, které najdete v aktuálním vydání. Souboj to byl těsný, hlasovali jste jako o život a i my jsme se činili a znovu prohlídli všechny fotky, které jste nám v průběhu roku poslali. Výsledek na vás čeká na straně 86.

Čtete svým dětem pohádky? Nebo nevíte, jak do toho? Tento zajímavý problém jsme se pokusili rozluštit v únorovém vydání. Pokud ale máte vážnější starosti, pak snad ani vás Miminko číslo 2 nezklame. Zaměřili jsme se na výživu kojenců i batolat, což je téma, které vás mimořádně zajímalo i v loňském roce. Protože každý začátek je ve znamení naděje, nebudeme vás tentokrát trápit žádnými vážnými zdravotními tématy. Podívali jsme se na mnohem příjemnější téma – masírování miminek. Už jste to zkusili? Taková masáž uklidní dítko i vás, proto jsme vám sepsali základní postupy a rady.

Je vám už určitě jasné, že nebude chybět ani zamilované téma, a tak si rovnou nalistujte Valentýnský speciál, kde na vás čeká nejen řada tipů a rad, ale taky spousta soutěží o báječné dárky, tentokrát výhradně pro maminky. Tak s chutí do toho a pěkné čtení!


redakce

18. 1. 2016


Zpět na přehled článků


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s… Celý článek >>

Nespalte se

Ne v životě, tady by ostatně byla rada drahá, ani u sporáku, kde v červnu stejně moc času netrávíme. Nespalte se na sluníčku. To stihlo už v půlce května pořádně připalovat, a tak se začala pískoviště hemžit mrňousky v krátkých kalhotách a sukýnkách. Všichni měli na hlavě klobouček nebo čepičku, slunečních brýliček už tolik nebylo. Zato… Celý článek >>

Zelený květen

Ozeleněné plochy parků, lesů i zahrad jsme netrpělivě vyhlíželi prakticky hned, jakmile opadalo podzimní listí. Zima má své kouzlo, pokud ji ale netrávíme sněhovými radovánkami na horách, bezy začneme toužit po návratu sluníčka a pozitivních barev kolem sebe. Jaro nám v tom vychází vstříc – na poli raší zaseté obilí, listnáče v lesích… Celý článek >>