Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
27. 9. 2018
Elektronická verze časopisu Miminko

Desítky hudebních skupin, cirkusů a divadel míří do Rodinné zóny festivalu Mezi ploty


Desítky hudebních skupin, cirkusů a divadel míří do Rodinné zóny festivalu Mezi ploty

Pokud nevíte, kam zajít s potomky o posledním květnovém víkendu, jedna atraktivní možnost se přímo nabízí. Populární festival Mezi ploty na půdě Psychiatrické nemocnice Bohnice totiž rozhodně nepatří k akcím, na kterých je pro malé návštěvníky vyčleněn skromný dětský koutek. Naopak: programová zóna určená dětem, rodičům a zamilovaným obsadí vůbec největší část festivalového areálu.

Muzika pro malé i velké

Do své Rodinné zóny pozval festival hudebníky, kteří baví děti i rodiče. K hlavním tahákům bude patřit kapela Sto zvířat, jejíž songy překračují hranice mezi žánry i mezi generacemi posluchačů. Přijede Circus Problem s chytlavými balkánskými melodiemi, DJ Mardoša z Tata bojs, muzikálová hvězda Ondřej Ruml, Pavel Callta, který se díky svému hitu „Terapeut“ bude v Bohnicích cítit jako doma, nebo skupina Pískomil se vrací, zaměřená přímo na děti.

Divadlo, cirkus, loutky…

Na dětské divadelní scéně budou účinkovat elitní soubory, například Husa na provázku se „psím“ představením na motivy Karla Čapka. Buchty a loutky předvedou norskou pohádku o princi zakletém do medvěda a menší děti určitě nadchne, když uvidí postavy Jů a Hele v nadživotní velikosti. V životní velikosti dorazí Jiří Dědeček s kytarou, který přečte a zazpívá texty ze svých dětských knížek. A divadlo Minor vytvoří z docela obyčejného vozidla kouzelný zpívající autobus.

Vznikne taky interaktivní prostor pro nový cirkus, tanec, akrobacii a žonglování, kde nás Teatr Novogo Fronta zavede do nekonečného světa dětské fantazie. Loutkovou miniaturu s doprovodem živé hudby tu předvede Divadla Continuo a akrobatickou show na chůdách uvidíme v podání Long Vehicle Circus. Děti se ovšem nebudou jenom dívat, ale samy se zapojí do hry: projdou se na chůdičkách, pod vedením mistrů Evropy Yoyo Boys zjistí, jak na jojo, vyzkouší si žonglování a tanec… A chybět nebude ani kouzlení nebo křehký svět bublin.

Setkání s psychology

Na festivalu Mezi ploty se umění mísí se zájmem o to, co nás v životě tíží. V Rodinné zóně proto přivítáme odborníky z respektovaných institucí, například vedoucího Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy PhDr. Petra Šmolku. Diskutovat se bude o výchově dětí, vztazích v rodině, hledání partnera nebo řešení problémů po rozvodu.

A co zbytek festivalu?

Rodinná zóna je přitom jen jedna část celé mozaiky. Na festivalu najdeme taky scénu „Central Park“ se jmény jako Divokej Bill, Vladimír Mišík, Michal Hrůza či Jaroslav Uhlíř, Alternativní zónu, kde vystoupí například Lenka Dusilová, Kapitán Demo, Květy a Never Sol, i dynamickou Street Art Zone s legendárními PSH nebo rapery Orionem a Refew. V sále Divadla za plotem bude k vidění Divadlo Bolka Polívky, Divadlo v Řeznické, Jan Potměšil, Anna Polívková nebo Komediograf Tomáše Matonohy. A do festivalu se zapojí i spousta spolků a institucí. Celý festivalový program najdete na www.meziploty.cz.


redakce

27. 4. 2016


Zpět na přehled článků


Čím voní podzim?

Jak pro koho. Když máte zahrádku, kde právě dozrávají jablíčka, hrušky nebo švestky, pak vám podzim určitě voní po zralém ovoci. Maminky čerstvých miminek, které tráví hodiny na procházkách s kočárkem, zase moc dobře znají šustění spadaného listí a lehko si vybaví jeho vůni v podmračeném odpoledni. A když jste zrovna oslavili druhé… Celý článek >>

Jaké jsou polohy plodu

Příroda vše dobře zařídila. U normálního těhotenství dojde spontánně díky působení porodních sil k vypuzení plodu z děložní dutiny. Plod prochází mezi 38. až 42. týdnem porodními cestami, které dělíme na tvrdé a měkké. Tvrdé porodní cesty, někdy označované jako kostěné, tvoří malá pánev. Měkké vytvářejí dolní děložní segment,… Celý článek >>

Co zajímá rodiče o dědičnosti

Ta je celá maminka! Kolikrát jsme to slyšeli nebo sami použili. Mnohé po svých předcích skutečně dědíme, jindy se jen na dědičnost vymlouváme. Jak je to doopravdy se zákony dědičnosti? O tom budou vědci ještě hodně dlouho bádat! Nekouká se dětičkám do očí, ale do pusinky. Sotva otevřel pětiletý Tobiáš ústa, bylo jasné, kolik… Celý článek >>