Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 4. 2019
Elektronická verze časopisu Miminko

Na zdraví!


Na zdraví!

Při silvestrovských oslavách si připíjíme na štěstí, na úspěchy i na zdraví. To poslední si přejeme tak nějak automaticky, ani o tom moc nepřemýšlíme. Ale zrovna na začátku roku je nám toto přání víc než potřebné. Chladné počasí, mlhy a inverze, pak zase holomrazy vystřídané vlnami oteplení. Ideální příležitost pro nákazy a onemocnění všeho druhu.

Když se nám podaří uchránit před chřipkou nebo angínou, nastoupí rýma s kašlem nebo si natlučeme na ledovce či na lyžích. Toto všechno se samozřejmě týká i našich dětí, a proto jsme pro vás do lednového vydání časopisu Miminko připravili speciál o dětských nemocech. Těch nejstrašnějších se už obávat nemusíme, léta preventivního očkování z nich učinila minulost. Ještě ale zbývají ty méně závažné, které dokážou naše nejmenší také pořádně potrápit. I banální onemocnění se ovšem může zvrtnout a potom už není nikomu do smíchu. Pro každý případ je lepší se o možných komplikacích něco dozvědět předem.

Leden ovšem není jen ve znamení nemocí. Začíná sezóna horských radovánek, lyžování, sáňkování a to vše už můžeme zažít i s našimi potomky, pokud ještě nejsou v peřince. Uvnitř čísla tedy najdete řadu doporučení a dobrých rad, jak to s dětmi na svahu zařídit, aby byli všichni spokojeni a nikomu se nic nestalo.

Pro samé kýchání nebo dovádění na sněhu nesmíme zapomenout na těhulky, které teprve čekají na svůj velký okamžik. Pro nastávající maminky bude důležitější vědět, co se děje v jejich organismu během těhotenství. Co zařídí hormony, jak se v graviditě stravovat a co dělat, když nastane překotný porod, to vše vám lednové Miminko prozradí.

A nezapomeňte, že v lednovém čísle začíná série 11. ročníku maminky Miminka, tak se můžete hned v úvodu časopisu seznámit. Příběhy maminek začínají a co v tomto čísle končí? Celoroční fotografická soutěž. Už v polovině ledna startuje závěrečné finálové hlasování o absolutního vítěze. Nechcete to zmeškat? Stačí se přihlásit na našem facebookovém profilu k odběru novinek.

Těšíme se na vaše fotky a dopisy a přejeme vám pěkné čtení.


redakce

19. 12. 2016


Zpět na přehled článků


Apríl je i pro legraci

Ptáte se, proč by měl být k smíchu? První dubnový den už je po staletí spojen s legráckami, které si lidé provádějí navzájem. Dřív si dávali nejrůznější neproveditelné úkoly, jako třeba přinést z lékárny mast z komářího sádla na bolavé nohy. Dnes se apríl pojí také s tzv. novinářskými kachnami, absurdními zprávami, které se objevují na… Celý článek >>

Do jara s dobrou náladou

Astronomické jaro začíná letos 20. března, to meteorologické už ale 1. března, takže toto vydání časopisu Miminko je jarní, ač se nám to při jeho přípravě ještě vůbec nezdá. Na ulicích roztávají poslední zbytky sněhu, venku se ale opravdu otepluje a první slunečné dny nás už skutečně vytáhnou ven, do přírody. Tam brzy začne všechno… Celý článek >>

Jak je to s vitamíny v době zavádění prvních…

Kojené dítě má s malými výjimkami veškerý potřebný příjem vitamínů pokrytý mateřským mlékem. Dodává se jen vitamín D a K, a to přesně podle doporučení lékaře. Když ale ke kojení začnete přidávat první příkrmy, máte vyvážený příjem vitamínů ve vlastních rukou. Vyznáte se v nich? Tři hlavní jídla denně jsou základem jídelníčku. Klasické… Celý článek >>