Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
29. 8. 2019
Elektronická verze časopisu Miminko

Na zdraví!


Na zdraví!

Při silvestrovských oslavách si připíjíme na štěstí, na úspěchy i na zdraví. To poslední si přejeme tak nějak automaticky, ani o tom moc nepřemýšlíme. Ale zrovna na začátku roku je nám toto přání víc než potřebné. Chladné počasí, mlhy a inverze, pak zase holomrazy vystřídané vlnami oteplení. Ideální příležitost pro nákazy a onemocnění všeho druhu.

Když se nám podaří uchránit před chřipkou nebo angínou, nastoupí rýma s kašlem nebo si natlučeme na ledovce či na lyžích. Toto všechno se samozřejmě týká i našich dětí, a proto jsme pro vás do lednového vydání časopisu Miminko připravili speciál o dětských nemocech. Těch nejstrašnějších se už obávat nemusíme, léta preventivního očkování z nich učinila minulost. Ještě ale zbývají ty méně závažné, které dokážou naše nejmenší také pořádně potrápit. I banální onemocnění se ovšem může zvrtnout a potom už není nikomu do smíchu. Pro každý případ je lepší se o možných komplikacích něco dozvědět předem.

Leden ovšem není jen ve znamení nemocí. Začíná sezóna horských radovánek, lyžování, sáňkování a to vše už můžeme zažít i s našimi potomky, pokud ještě nejsou v peřince. Uvnitř čísla tedy najdete řadu doporučení a dobrých rad, jak to s dětmi na svahu zařídit, aby byli všichni spokojeni a nikomu se nic nestalo.

Pro samé kýchání nebo dovádění na sněhu nesmíme zapomenout na těhulky, které teprve čekají na svůj velký okamžik. Pro nastávající maminky bude důležitější vědět, co se děje v jejich organismu během těhotenství. Co zařídí hormony, jak se v graviditě stravovat a co dělat, když nastane překotný porod, to vše vám lednové Miminko prozradí.

A nezapomeňte, že v lednovém čísle začíná série 11. ročníku maminky Miminka, tak se můžete hned v úvodu časopisu seznámit. Příběhy maminek začínají a co v tomto čísle končí? Celoroční fotografická soutěž. Už v polovině ledna startuje závěrečné finálové hlasování o absolutního vítěze. Nechcete to zmeškat? Stačí se přihlásit na našem facebookovém profilu k odběru novinek.

Těšíme se na vaše fotky a dopisy a přejeme vám pěkné čtení.


redakce

19. 12. 2016


Zpět na přehled článků


Ahoj na prázdniny!

Naše věrné čtenářky už vědí, že v červenci a srpnu vychází časopis Miminko jako dvojčíslo a uvidíme se zase až po prázdninách na konci srpna. Tím víc se snažíme naplnit toto vydání informacemi, které se vám budou během následujících dvou měsíců hodit. Časy se mění a dnes už rodiče cestují s ročními miminky třeba i pár hodin letadlem… Celý článek >>

Studený máj, v stodole ráj

Pro každý měsíc měli naši předkové spoustu různých pranostik, které se vztahovaly k počasí a zemědělskému roku. Letošní květen je tak studený a mokrý, že se ani nezdá, že nám hrozí nějaké sucho a oteplování. No jen se na to podívejte – „mokrý máj – chleba hoj“ nebo „suchý březen, mokrý máj, bude humno jako ráj“. A co teprve „chladno a… Celý článek >>

Je tu máj, lásky čas...

Jenže co je to platné, když vám nezbývá čas ani vypít si v klidu hrneček s kafem, které jste si ráno uvařila. Přece jen chvílemi vzpomínáte na loňské jaro, kdy vaše děťátko ještě v pohodě procvičovalo pohyby v děloze, obklopeno bezpečnou plodovou vodou. Jak to bylo všechno jednoduché proti tomu současnému kolotoči. Žádné přebalování,… Celý článek >>