Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
28. 2. 2019
Elektronická verze časopisu Miminko

Na zdraví!


Na zdraví!

Při silvestrovských oslavách si připíjíme na štěstí, na úspěchy i na zdraví. To poslední si přejeme tak nějak automaticky, ani o tom moc nepřemýšlíme. Ale zrovna na začátku roku je nám toto přání víc než potřebné. Chladné počasí, mlhy a inverze, pak zase holomrazy vystřídané vlnami oteplení. Ideální příležitost pro nákazy a onemocnění všeho druhu.

Když se nám podaří uchránit před chřipkou nebo angínou, nastoupí rýma s kašlem nebo si natlučeme na ledovce či na lyžích. Toto všechno se samozřejmě týká i našich dětí, a proto jsme pro vás do lednového vydání časopisu Miminko připravili speciál o dětských nemocech. Těch nejstrašnějších se už obávat nemusíme, léta preventivního očkování z nich učinila minulost. Ještě ale zbývají ty méně závažné, které dokážou naše nejmenší také pořádně potrápit. I banální onemocnění se ovšem může zvrtnout a potom už není nikomu do smíchu. Pro každý případ je lepší se o možných komplikacích něco dozvědět předem.

Leden ovšem není jen ve znamení nemocí. Začíná sezóna horských radovánek, lyžování, sáňkování a to vše už můžeme zažít i s našimi potomky, pokud ještě nejsou v peřince. Uvnitř čísla tedy najdete řadu doporučení a dobrých rad, jak to s dětmi na svahu zařídit, aby byli všichni spokojeni a nikomu se nic nestalo.

Pro samé kýchání nebo dovádění na sněhu nesmíme zapomenout na těhulky, které teprve čekají na svůj velký okamžik. Pro nastávající maminky bude důležitější vědět, co se děje v jejich organismu během těhotenství. Co zařídí hormony, jak se v graviditě stravovat a co dělat, když nastane překotný porod, to vše vám lednové Miminko prozradí.

A nezapomeňte, že v lednovém čísle začíná série 11. ročníku maminky Miminka, tak se můžete hned v úvodu časopisu seznámit. Příběhy maminek začínají a co v tomto čísle končí? Celoroční fotografická soutěž. Už v polovině ledna startuje závěrečné finálové hlasování o absolutního vítěze. Nechcete to zmeškat? Stačí se přihlásit na našem facebookovém profilu k odběru novinek.

Těšíme se na vaše fotky a dopisy a přejeme vám pěkné čtení.


redakce

19. 12. 2016


Zpět na přehled článků


Jak je to s vitamíny v době zavádění prvních…

Kojené dítě má s malými výjimkami veškerý potřebný příjem vitamínů pokrytý mateřským mlékem. Dodává se jen vitamín D a K, a to přesně podle doporučení lékaře. Když ale ke kojení začnete přidávat první příkrmy, máte vyvážený příjem vitamínů ve vlastních rukou. Vyznáte se v nich? Tři hlavní jídla denně jsou základem jídelníčku. Klasické… Celý článek >>

Zimní radovánky

Máme za sebou všechno to předvánoční šílení, vánoční odpočívání a hodování, také novoroční předsevzetí už asi vzala za své. Teď se před námi otevírají nová lákadla. Milujeme zimní sporty, a tak na střechy svých automobilů připevníme boxy naplněné lyžemi a snowboardy a vyrážíme na hory, do zasněžené krajiny. Patříte také k milovníkům… Celý článek >>

Vykročte správnou nohou

Chystáte se po Novém roce zhubnout? Nebo chce váš partner přestat kouřit? Budete častěji navštěvovat rodiče a na děti už opravdu nezvýšíte hlas, ani kdyby vám nervy pochodovaly jako regiment vojáků? Předsevzetí si někdo dává, jiný ne, většinou ale považujeme přelom roku za milník v našem konání či jednání s lidmi v okolí. Takže i když… Celý článek >>