Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
30. 5. 2019
Elektronická verze časopisu Miminko

Je tu máj, lásky čas...


Je tu máj, lásky čas...

Jenže co je to platné, když vám nezbývá čas ani vypít si v klidu hrneček s kafem, které jste si ráno uvařila. Přece jen chvílemi vzpomínáte na loňské jaro, kdy vaše děťátko ještě v pohodě procvičovalo pohyby v děloze, obklopeno bezpečnou plodovou vodou. Jak to bylo všechno jednoduché proti tomu současnému kolotoči. Žádné přebalování, kojení, prohlížení hraček, vycházky s kočárkem a noční vstávání.

Takové myšlenky ale rázem zažene ranní úsměv vašeho robátka – tomu se nic nevyrovná! I když bylo těhotenství moc krásné, mateřství je ještě mnohem lepší. Proto jsme se v letošním květnovém vydání časopisu Miminko zaměřili na všechno, co se děje po narození. Jak se dítě vyvíjí pohybově, jak je to s prvními slabikami. Patří k tomu i úvaha o tom, jak by měla vypadat dnešní rodina, co od ní očekáváme a co by nám měla přinášet. A jak se z toho všeho kolem mrňousa nezbláznit? Také na tuto otázku vám květnové Miminko odpoví.

Možná, že si ale přece jen najdete nějakou tu chvilku a podíváte se do zrcadla. Vlasy by potřebovaly nový přeliv, pleť notně osvěžit, nehty jste si lakovala bůhví kdy naposled. Máme pro vás jarní kosmetický speciál, kde najdete mimo jiné tipy i na kosmetiku, která rychle spraví, co jste během zimy zanedbala.

Maminky, které porod teprve čeká, mají určitě úplně jiné myšlenky. Zejména prvorodičky jsou v napjatém očekávání, jaké to všechno bude. O porodu je těžko vyprávět někomu, kdo ho ještě neprožil, ale rozhodně platí, že štěstí přeje připraveným. V tomto čísle čekají hned tři velmi konkrétní články, které by se vám u porodu mohly hodit.

Moc se těšíme na vaše fotky a dopisy, a protože se blíží také Den dětí, najdete v tomto čísle spoustu soutěží o pěkné hračky a pomůcky při péči o miminka.

Přejeme vám krásné rozkvetlé čtení


redakce

23. 4. 2019


Zpět na přehled článků


Apríl je i pro legraci

Ptáte se, proč by měl být k smíchu? První dubnový den už je po staletí spojen s legráckami, které si lidé provádějí navzájem. Dřív si dávali nejrůznější neproveditelné úkoly, jako třeba přinést z lékárny mast z komářího sádla na bolavé nohy. Dnes se apríl pojí také s tzv. novinářskými kachnami, absurdními zprávami, které se objevují na… Celý článek >>

Do jara s dobrou náladou

Astronomické jaro začíná letos 20. března, to meteorologické už ale 1. března, takže toto vydání časopisu Miminko je jarní, ač se nám to při jeho přípravě ještě vůbec nezdá. Na ulicích roztávají poslední zbytky sněhu, venku se ale opravdu otepluje a první slunečné dny nás už skutečně vytáhnou ven, do přírody. Tam brzy začne všechno… Celý článek >>

Jak je to s vitamíny v době zavádění prvních…

Kojené dítě má s malými výjimkami veškerý potřebný příjem vitamínů pokrytý mateřským mlékem. Dodává se jen vitamín D a K, a to přesně podle doporučení lékaře. Když ale ke kojení začnete přidávat první příkrmy, máte vyvážený příjem vitamínů ve vlastních rukou. Vyznáte se v nich? Tři hlavní jídla denně jsou základem jídelníčku. Klasické… Celý článek >>