Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
18. 2. 2021
Elektronická verze časopisu Miminko

Komu vlastně dáváme dárky?


Komu vlastně dáváme dárky?

Radost v dětských očích se nedá nikde koupit, přesto to před Vánocemi vypadá v obchodech s hračkami, jako kdyby se právě tato nezbytná přísada domácího štěstí prodávala přímo tady. Nabídka hraček je tak pestrá, že i poučený rodič se v ní ztrácí a vězte, že jedna princezna opravdu není stejná jako druhá, a ani „bagřík“ se nedá koupit jen tak bez přípravy.

Čím jsou děti starší, tím mají o svých hračkách a dárcích pod stromeček přesnější představu. Třeba náš předškolák už má vybranou stavebnici, našel si ji sám v tom správném časopisu (míněn je katalog výrobce) a chce tu, žádnou jinou. Pokud tedy nemáte možnost pořídit k Vánocům ten správný exemplář, pak je snad lepší neuchylovat se k žádným náhražkám a volit dárek úplně jiný. Děti to totiž poznají a zcela bezelstně a otevřeně nám dají najevo své rozčarování.

Úplně mimo je vybírání dárků podle toho, co bychom si bývali přáli my, když jsme byli malí. Možná, že váš syn vůbec nestojí o autodráhu a holčička zase nechce stoleček s líčidly pro malé parádnice, ani pokojíček pro panenky. Velkou váhu mají různé postavičky z animovaných příběhů, což výrobci moc dobře vědí, ale před Vánocemi bychom si měli správné informace zjistit i my, dospělí. Zvlášť prarodiče je potřeba včas informovat, že Medvídka Pú už vystřídal na žebříčku oblíbenosti Spiderman a místo známé růžové kočičky teď vaše dceruška obdivuje některou hrdinku z Ledového království.

Ať už vaše děti píší (nebo kreslí) dopis Ježíškovi, nebo to spolu probíráte jenom slovně, dobře jim naslouchejte. Dá se totiž také zjistit, zda si přejí víc menších dárků, nebo touží po několika „těch pravých“. A naučte je pod stromečkem dárky nejen přijímat, ale také dávat ostatním, i kdyby to mělo být jen obligátní rozdělování balíčků podle jmenovek.

Opakovat známá klišé o tom, jak jsou Vánoce svátky klidu, které si máme prožít s nejbližšími v pohodě, to by asi maminkám i tatínkům v tom každodenním kolotoči příliš pomoci nepřineslo. Proto jsme pro vás v tomto vydání připravili vánoční speciál s různými tipy na dárky, ale především spoustu dalších článků, v nichž probereme s odborníky nejen dárky, ale také jídlo, zábavu a v neposlední řadě psychologický aspekt svátků, na které se v závěru roku těší většina z nás.

Šťastné a veselé Vánoce, a těšíme se na vaše dopisy a fotky, jak jste si je užili.


redakce

26. 11. 2019


Zpět na přehled článků


L.O.L. Surprise! Fuzzy Pets Chlupáček - dárek k…

Dárek v hodnotě 389 Kč k předplatnému časopisu Miminko jsme pro vás připravili exkluzivně na webu Magaziny.cz, kde si také můžete předplatné s dárkem objednat. Podrobnosti k akci, která platí jen po omezenou dobu, kdy je zveřejněna, najdete zde: https://miminko.magaziny.cz/. Chcete-li dárek za předplatné získat, je nutné objednání… Celý článek >>

Leden s očekáváním a předsevzetími

Začátek roku je v našem kalendáři stanoven na měsíc leden. Období, kdy je zpravidla zima, den není příliš dlouhý a sluníčka si taky moc neužijeme. Je zajímavé, že i přesto se pouštíme do bilancování a dáváme si předsevzetí. Zhubneme, kuřáci zahazují poslední krabičku cigaret a také se dušujeme, že budeme každý (druhý) den cvičit, víc se… Celý článek >>

Bezpečné cestování pro děti - co nejdéle v…

**Cestování s dětmi autem je pro moderní maminku úplně běžné. Na nákupy, na výlety, později do školy či do školy, příležitost se najde skoro každý den. Bezpečná autosedačka by tedy měla být samozřejmostí. Jak si ji vybrat? Poradíme spolu s odborníky.** Zvláště u nejmenších dětí nikdo nepochybuje, že jsou správně chráněny jedině v… Celý článek >>