Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
30. 12. 2019
Elektronická verze časopisu Miminko

Komu vlastně dáváme dárky?


Komu vlastně dáváme dárky?

Radost v dětských očích se nedá nikde koupit, přesto to před Vánocemi vypadá v obchodech s hračkami, jako kdyby se právě tato nezbytná přísada domácího štěstí prodávala přímo tady. Nabídka hraček je tak pestrá, že i poučený rodič se v ní ztrácí a vězte, že jedna princezna opravdu není stejná jako druhá, a ani „bagřík“ se nedá koupit jen tak bez přípravy.

Čím jsou děti starší, tím mají o svých hračkách a dárcích pod stromeček přesnější představu. Třeba náš předškolák už má vybranou stavebnici, našel si ji sám v tom správném časopisu (míněn je katalog výrobce) a chce tu, žádnou jinou. Pokud tedy nemáte možnost pořídit k Vánocům ten správný exemplář, pak je snad lepší neuchylovat se k žádným náhražkám a volit dárek úplně jiný. Děti to totiž poznají a zcela bezelstně a otevřeně nám dají najevo své rozčarování.

Úplně mimo je vybírání dárků podle toho, co bychom si bývali přáli my, když jsme byli malí. Možná, že váš syn vůbec nestojí o autodráhu a holčička zase nechce stoleček s líčidly pro malé parádnice, ani pokojíček pro panenky. Velkou váhu mají různé postavičky z animovaných příběhů, což výrobci moc dobře vědí, ale před Vánocemi bychom si měli správné informace zjistit i my, dospělí. Zvlášť prarodiče je potřeba včas informovat, že Medvídka Pú už vystřídal na žebříčku oblíbenosti Spiderman a místo známé růžové kočičky teď vaše dceruška obdivuje některou hrdinku z Ledového království.

Ať už vaše děti píší (nebo kreslí) dopis Ježíškovi, nebo to spolu probíráte jenom slovně, dobře jim naslouchejte. Dá se totiž také zjistit, zda si přejí víc menších dárků, nebo touží po několika „těch pravých“. A naučte je pod stromečkem dárky nejen přijímat, ale také dávat ostatním, i kdyby to mělo být jen obligátní rozdělování balíčků podle jmenovek.

Opakovat známá klišé o tom, jak jsou Vánoce svátky klidu, které si máme prožít s nejbližšími v pohodě, to by asi maminkám i tatínkům v tom každodenním kolotoči příliš pomoci nepřineslo. Proto jsme pro vás v tomto vydání připravili vánoční speciál s různými tipy na dárky, ale především spoustu dalších článků, v nichž probereme s odborníky nejen dárky, ale také jídlo, zábavu a v neposlední řadě psychologický aspekt svátků, na které se v závěru roku těší většina z nás.

Šťastné a veselé Vánoce, a těšíme se na vaše dopisy a fotky, jak jste si je užili.


redakce

26. 11. 2019


Zpět na přehled článků


Čas uzdravovat vztahy

Každý vztah a manželství dříve či později potká období krize a je pouze na partnerech, jak ho ustojí. Dnes je krize většinou vnímána jako bod, kdy nezbývá nic jiného, než vztah ukončit. Ve skutečnosti je ale zkouškou obou partnerů, nikoliv rozchod. Zkouška, kterou můžete projít vítězně Je to fáze, během níž je potřeba vzájemně… Celý článek >>

Listopadové kýchání

Některé měsíce v roce přinášejí samé trable. Listopad by se mezi nimi mohl zařadit na první místo. Počasí už vážně nestojí za nic, dny se zkrátily tak, že máte pocit, že je pořád tma. A do toho přijde dětské stonání, kterému se málokdo vyhne. Zbývá něco pozitivního? Ale ovšem, těšení na Vánoce, ale do těch je přece jen dost daleko na to,… Celý článek >>

Různobraní

Říjen přináší první skutečně pošmourné dny, ranní mlhy a nezřídka protivně zataženou oblohu od rána do večera. Toto nepříjemné počasí ale sem tam přeruší řádka slunečných odpolední, kdy si můžeme užívat barvy podzimu naplno. Ne náhodou se v těchto dnech koná spousta akcí spojených se sklizní. Nejvýraznější jsou jistě velké oranžové dýně,… Celý článek >>