Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
27. 8. 2020
Elektronická verze časopisu Miminko

Užijte si to a pište!


Užijte si to a pište!

V době mobilních telefonů už rodiče letošních miminek nejspíš v budoucnu nepoznají pocity, které jsme mívali, když naše ratolesti odjížděly k babičce a dědovi na chalupu nebo na letní tábory. Jediným spojením bývaly dopisy, protože ještě před pár lety se prvňák těžko mohl chlubit vlastním mobilem. Čekání na lístek, na němž školáček kostrbatým písmem horko těžko sepsal, že v pořádku dojeli na místo a že spí ve stanu, bylo napínavé a posléze úlevné, když tato zpráva přišla.

Dnes si prostě zavoláme a okamžitě víme, že náš potomek je v pořádku a nic mu nechybí. Nenechte se ale mýlit, zpravidla se mu po rodičích stýská, alespoň zpočátku. Událostí kolem něj je ale tolik, že na to přes den pozapomene a večer usne, jako když ho do vody hodí. Není ale vůbec od věci obnovit staré zvyky a posílat dítku dopisy nebo aspoň pohlednice. Určitě se mu to zalíbí a bude na lístek od vás čekat stejně napjatě jako jiné děti před lety.

S těmi nejmenšími je to o prázdninách jiné – nevzdalují se nám, leda když je necháme na pár hodin hlídat prarodičům. Obvykle nás ale čeká dovolená, která bude v mnohém premiérová. Někteří z nás dokonce odjíždějí poprvé s miminkem mimo domov. Pro ně jsme připravili řadu užitečných rad, na co si dát pozor, co nezapomenout doma a jak to všechno zvládnout.

My v redakci budeme pracovat na dalších vydáních a připravovat pro vás zajímavé články, dáme si ale také trochu pauzu, abychom to pak v jednom zátahu zvládli až do Vánoc. Vy si mezitím můžete v klidu přečíst nové číslo, které je stejně jako každý rok prázdninové, takže znovu se spolu shledáme až na konci srpna.

A co si popřát na prahu léta? Mějte se krásně, užijte si to a pište! Budeme se moc těšit na shledanou po prázdninách a hlavně na vaše nové fotky a maily.


redakce

23. 6. 2020


Zpět na přehled článků


Létu vstříc

Jaro jsme prožili v karanténě, a tak není divu, že se teď o to radostněji snažíme užít si teplé dny, kterých nám květen přinesl spoustu a v červnu nás jich také dost čeká. Sluníčko nám milosrdně posílá své hřejivé paprsky, abychom si ještě víc vychutnali fakt, že se můžeme stýkat s přáteli, prarodiči a známými. I děti jsou nadšené, že se… Celý článek >>

Co miminka potřebují?

Čekáte první miminko? Nebo se vám narodilo druhé, či třetí, ale je prostě úplně jiné a nic co máte vyzkoušené, na tohle dítě neplatí? Každé dítě je jiné a zrovna tak i každá rodina. Měníme se, a s tím i naše potřeby a postoje. Co jsme si představovali jako ideální péči před pár lety, teď možná zpochybňujeme. A to je skvělé – otevírá… Celý článek >>

Jak se připravit na porod

Porodní akt je vyvrcholením několikaměsíčního procesu, jenž se odehrává ve znamení progresivních příprav na novou životní roli – roli rodičovskou. O tom, za jakých podmínek bude milovaný člen přivítán, v mnohém rozhoduje ženina předporodní průprava. Stále oblíbenější jsou těhotenské kurzy a lekce, které mohou naplnit hned několik… Celý článek >>