Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
30. 10. 2020
Elektronická verze časopisu Miminko

Užijte si to a pište!


Užijte si to a pište!

V době mobilních telefonů už rodiče letošních miminek nejspíš v budoucnu nepoznají pocity, které jsme mívali, když naše ratolesti odjížděly k babičce a dědovi na chalupu nebo na letní tábory. Jediným spojením bývaly dopisy, protože ještě před pár lety se prvňák těžko mohl chlubit vlastním mobilem. Čekání na lístek, na němž školáček kostrbatým písmem horko těžko sepsal, že v pořádku dojeli na místo a že spí ve stanu, bylo napínavé a posléze úlevné, když tato zpráva přišla.

Dnes si prostě zavoláme a okamžitě víme, že náš potomek je v pořádku a nic mu nechybí. Nenechte se ale mýlit, zpravidla se mu po rodičích stýská, alespoň zpočátku. Událostí kolem něj je ale tolik, že na to přes den pozapomene a večer usne, jako když ho do vody hodí. Není ale vůbec od věci obnovit staré zvyky a posílat dítku dopisy nebo aspoň pohlednice. Určitě se mu to zalíbí a bude na lístek od vás čekat stejně napjatě jako jiné děti před lety.

S těmi nejmenšími je to o prázdninách jiné – nevzdalují se nám, leda když je necháme na pár hodin hlídat prarodičům. Obvykle nás ale čeká dovolená, která bude v mnohém premiérová. Někteří z nás dokonce odjíždějí poprvé s miminkem mimo domov. Pro ně jsme připravili řadu užitečných rad, na co si dát pozor, co nezapomenout doma a jak to všechno zvládnout.

My v redakci budeme pracovat na dalších vydáních a připravovat pro vás zajímavé články, dáme si ale také trochu pauzu, abychom to pak v jednom zátahu zvládli až do Vánoc. Vy si mezitím můžete v klidu přečíst nové číslo, které je stejně jako každý rok prázdninové, takže znovu se spolu shledáme až na konci srpna.

A co si popřát na prahu léta? Mějte se krásně, užijte si to a pište! Budeme se moc těšit na shledanou po prázdninách a hlavně na vaše nové fotky a maily.


redakce

23. 6. 2020


Zpět na přehled článků


Radost z podzimu

Říjen může být moc krásný měsíc, pokud se najde alespoň pár dnů babího léta, moc neprší a děti nejsou pořád nemocné. Předpověď je zatím docela příznivá, a tak si možná užijeme hezký čas venku v přírodě. S těmi nemocemi už to ale tak vesele nevypadá. Kromě koronaviru, který nás více či méně dusí od jara, nastupuje čas respiračních… Celý článek >>

Půjdete do školky?

Děti u nás obvykle zahajují pravidelnou docházku do kolektivu ve třech letech. Mají už v té době zpravidla za sebou první odloučení od rodičů (a hlavně od maminky), bývá to ale v rámci rodiny, kdy o ně pečují většinou prarodiče. Ti jsou připraveni v každém okamžiku zastoupit maminčinu náruč a věnovat se mu při každém jeho požadavku,… Celý článek >>

Létu vstříc

Jaro jsme prožili v karanténě, a tak není divu, že se teď o to radostněji snažíme užít si teplé dny, kterých nám květen přinesl spoustu a v červnu nás jich také dost čeká. Sluníčko nám milosrdně posílá své hřejivé paprsky, abychom si ještě víc vychutnali fakt, že se můžeme stýkat s přáteli, prarodiči a známými. I děti jsou nadšené, že se… Celý článek >>