Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
19. 1. 2023
Elektronická verze časopisu Miminko

Šťastnou cestu na prázdniny!


Šťastnou cestu na prázdniny!

Jako každý rok se před prázdninami na celé léto loučíme s vámi, čtenářkami a čtenáři časopisu Miminko. Letos pokračujeme v tradici, kdy pro červenec a srpen vychází dvojčíslo, tentokrát je to ale s velkým překvapením, které jsme si schovávali na poslední chvíli.

Výrazně větší formát nám umožnil připravit pro vás na léto mnohem více čtení. Snad vám nejen poradí v otázkách, které vás zajímají, ale také vás pobaví a zaujme. Líbilo by se vám takto velké Miminko víc? Nebo radši zůstanete u praktického formátu, který jste si vždycky tak pochvalovali? Budeme moc rádi, když nám o tom napíšete. Slibujeme, že se při dalších vydáních budeme vašimi přáními inspirovat.

Jistě vám po prvním prolistování neuniklo, že jsme pro vás připravili speciál o rodinných vozech. O automobilech a jejich výrobě se dnes často mluví v různých souvislostech – elektromobilita, snižování emisí a zvyšování cen, to vše poletuje v mediálním prostoru a týká se vlastně každého z nás, vždyť bez rodinného vozu se už málokdo obejde. Chtěli jsme přispět také svojí trochou do mlýna a podívat se na rodinné cestování z jiných úhlů než je výkon motoru nebo zrychlení z nuly na stovku. Kam se vejde kočárek nebo které auto bude za vás hlídat provoz na silnici? Jak a kam složit všechna zavazadla?

Další věc je, co do nich dát, a tam už nastupuje naše obvyklá „miminkovská“ redakce, která se zaměřila na potřeby nejmenších v průběhu léta. Na co si dát pozor u prvních příkrmů, jak jsou na tom děti s prázdninovými kamarády a proč se budoucí maminky zase tolik nezajímají o péči o své tělo? Na to vám odpovědí odborníci na slovo vzatí, které jsme si tentokrát k přípravě časopisu přizvali.

O čem jsme si povídali s maminkami? Tak to je také velké téma, které vás možná zaujme – dětské strachy. Něco vám to připomíná? Přečtěte si, jak si s nimi poradily maminky z různých koutů republiky. A zajímají vás jejich názory i na jiné problémy? Neváhejte a napište nám o tom! Zeptáme se za vás. To samé platí i pro všechny další otázky z oblasti těhotenství a péče o dítě – vynasnažíme se splnit v tomto ohledu všechna vaše přání.

A teď už vzhůru do léta vstříc prázdninovým dnům. Přejeme vám pohodové čtení a těšíme se na vaše dopisy, fotky a e-maily.


redakce

25. 6. 2021


Zpět na přehled článků


Svátky štěstí i naděje

Prosincové Miminko je letošním posledním vydáním a připravovali jsme je s velkou radostí a chutí. Určitě jste si už v průběhu celého tohoto roku všimli, že časopis pro rodiče miminek, batolat i předškoláků vychází už ve dvacátém ročníku. Jsme moc šťastní, že díky vaší přízni můžeme časopis připravovat bez přestávky tolik let. Znamená to… Celý článek >>

Vítr hvízdá po strništích

Když jsme s dětmi cestou na výlet probírali v autě stav zemědělských prací na okolních polích, aby nám čas rychleji utekl, zjistila jsem, že výraz „strniště“ je jim úplně cizí. A tak jsme to vzali „z gruntu“ a probrali pěstitelské i chovatelské termíny, kam až moje znalosti a dětská trpělivost stačily. Byl to dobrý odrazový můstek pro… Celý článek >>

Rozlučka s létem

Letošní léto bylo slunečné, a tak jsme si mohli užívat teplého počasí možná někdy i víc, než nám bylo milé. Vedro bylo někdy úmorné, sucho soužilo nejednoho pěstitele. Přesto ale v září vyhlížíme dny plné světla a tepla, které nás nabíjejí energií. Tu budeme teď na podzim opravdu potřebovat, protože pro mnohé z nás přichází návrat do… Celý článek >>