Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
28. 9. 2021
Elektronická verze časopisu Miminko

Šťastnou cestu na prázdniny!


Šťastnou cestu na prázdniny!

Jako každý rok se před prázdninami na celé léto loučíme s vámi, čtenářkami a čtenáři časopisu Miminko. Letos pokračujeme v tradici, kdy pro červenec a srpen vychází dvojčíslo, tentokrát je to ale s velkým překvapením, které jsme si schovávali na poslední chvíli.

Výrazně větší formát nám umožnil připravit pro vás na léto mnohem více čtení. Snad vám nejen poradí v otázkách, které vás zajímají, ale také vás pobaví a zaujme. Líbilo by se vám takto velké Miminko víc? Nebo radši zůstanete u praktického formátu, který jste si vždycky tak pochvalovali? Budeme moc rádi, když nám o tom napíšete. Slibujeme, že se při dalších vydáních budeme vašimi přáními inspirovat.

Jistě vám po prvním prolistování neuniklo, že jsme pro vás připravili speciál o rodinných vozech. O automobilech a jejich výrobě se dnes často mluví v různých souvislostech – elektromobilita, snižování emisí a zvyšování cen, to vše poletuje v mediálním prostoru a týká se vlastně každého z nás, vždyť bez rodinného vozu se už málokdo obejde. Chtěli jsme přispět také svojí trochou do mlýna a podívat se na rodinné cestování z jiných úhlů než je výkon motoru nebo zrychlení z nuly na stovku. Kam se vejde kočárek nebo které auto bude za vás hlídat provoz na silnici? Jak a kam složit všechna zavazadla?

Další věc je, co do nich dát, a tam už nastupuje naše obvyklá „miminkovská“ redakce, která se zaměřila na potřeby nejmenších v průběhu léta. Na co si dát pozor u prvních příkrmů, jak jsou na tom děti s prázdninovými kamarády a proč se budoucí maminky zase tolik nezajímají o péči o své tělo? Na to vám odpovědí odborníci na slovo vzatí, které jsme si tentokrát k přípravě časopisu přizvali.

O čem jsme si povídali s maminkami? Tak to je také velké téma, které vás možná zaujme – dětské strachy. Něco vám to připomíná? Přečtěte si, jak si s nimi poradily maminky z různých koutů republiky. A zajímají vás jejich názory i na jiné problémy? Neváhejte a napište nám o tom! Zeptáme se za vás. To samé platí i pro všechny další otázky z oblasti těhotenství a péče o dítě – vynasnažíme se splnit v tomto ohledu všechna vaše přání.

A teď už vzhůru do léta vstříc prázdninovým dnům. Přejeme vám pohodové čtení a těšíme se na vaše dopisy, fotky a e-maily.


redakce

25. 6. 2021


Zpět na přehled článků


Čeká nás ochlazení, na náladě to ale poznat…

Konec prázdnin má pro mnohé z nás lehce melancholickou příchuť. Sluníčko se s námi pomalu loučí a příroda kolem se začíná připravovat na období klidu, v němž se tráva přestane zelenat a stromy shodí listí. To ale neznamená, že se musíme i my uložit k zimnímu spánku. Začíná totiž období, které je pro rodiče malých dětí mimořádně důležité.… Celý článek >>

Veselí na slunci i v loužích

Děti se mohly v minulých dnech znovu vrátit za svými kamarády do školek, rodiče už mohou trávit čas se svými potomky na hřištích a jít se podívat třeba na zvířátka do zoologické zahrady. Na všech je vidět, jak jim to prospělo. Nejmenší děti jsou sice ze všeho nejradši doma s maminkou, už ve třech letech ale mají své kamarády, po nichž se… Celý článek >>

Vstávej, už je ráno! Zpívají ptáčci!

Děti si dobře pamatují všechno, co jim řekneme. Dost často je to něco, co bychom sami rádi vzali zpět, zvlášť když nás něco vytočí a použijeme mimoděk nějaký jadrný výraz. Některé jejich hlášky vám ale dokážou zvednout náladu. Například obyčejné věty, kterými jsem byla obdařena zrovna včera odpoledne při čtení posledního článku do… Celý článek >>