Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
20. 1. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Šťastnou cestu na prázdniny!


Šťastnou cestu na prázdniny!

Jako každý rok se před prázdninami na celé léto loučíme s vámi, čtenářkami a čtenáři časopisu Miminko. Letos pokračujeme v tradici, kdy pro červenec a srpen vychází dvojčíslo, tentokrát je to ale s velkým překvapením, které jsme si schovávali na poslední chvíli.

Výrazně větší formát nám umožnil připravit pro vás na léto mnohem více čtení. Snad vám nejen poradí v otázkách, které vás zajímají, ale také vás pobaví a zaujme. Líbilo by se vám takto velké Miminko víc? Nebo radši zůstanete u praktického formátu, který jste si vždycky tak pochvalovali? Budeme moc rádi, když nám o tom napíšete. Slibujeme, že se při dalších vydáních budeme vašimi přáními inspirovat.

Jistě vám po prvním prolistování neuniklo, že jsme pro vás připravili speciál o rodinných vozech. O automobilech a jejich výrobě se dnes často mluví v různých souvislostech – elektromobilita, snižování emisí a zvyšování cen, to vše poletuje v mediálním prostoru a týká se vlastně každého z nás, vždyť bez rodinného vozu se už málokdo obejde. Chtěli jsme přispět také svojí trochou do mlýna a podívat se na rodinné cestování z jiných úhlů než je výkon motoru nebo zrychlení z nuly na stovku. Kam se vejde kočárek nebo které auto bude za vás hlídat provoz na silnici? Jak a kam složit všechna zavazadla?

Další věc je, co do nich dát, a tam už nastupuje naše obvyklá „miminkovská“ redakce, která se zaměřila na potřeby nejmenších v průběhu léta. Na co si dát pozor u prvních příkrmů, jak jsou na tom děti s prázdninovými kamarády a proč se budoucí maminky zase tolik nezajímají o péči o své tělo? Na to vám odpovědí odborníci na slovo vzatí, které jsme si tentokrát k přípravě časopisu přizvali.

O čem jsme si povídali s maminkami? Tak to je také velké téma, které vás možná zaujme – dětské strachy. Něco vám to připomíná? Přečtěte si, jak si s nimi poradily maminky z různých koutů republiky. A zajímají vás jejich názory i na jiné problémy? Neváhejte a napište nám o tom! Zeptáme se za vás. To samé platí i pro všechny další otázky z oblasti těhotenství a péče o dítě – vynasnažíme se splnit v tomto ohledu všechna vaše přání.

A teď už vzhůru do léta vstříc prázdninovým dnům. Přejeme vám pohodové čtení a těšíme se na vaše dopisy, fotky a e-maily.


redakce

25. 6. 2021


Zpět na přehled článků


Vánoce za dveřmi

Sice je teprve půlka listopadu, na prostranství před obchodním centrem poblíž redakce už se ale tyčí několikametrový vánoční strom. Také celá budova se zahalila do světýlek, která jsou rozvěšena do tvaru stromků, vánočních koulí, saní, sobů a tak dále. To nám každý den připomíná, že příprava tohoto vánočního čísla není vůbec předčasná.… Celý článek >>

Máme rádi listopad?

Za okny tma, i když ještě není večer. Po půlhodině venku nám zaručeně zčervená nos a lezavé sychravo se dostane pod každý kousek oblečení. Je k nevíře, jak mohou mrňousové vydržet plácat bábovky na písku, když nám už prsty vypovídají poslušnost a nedaří se ani zvednout mobil. Začíná listopad. Přestože se jedná o měsíc, který nás sám o… Celý článek >>

Podzim v nejkrásnějších barvách

Letos nám pozdní léto přálo. Prosluněné září s teplými dny bylo tou nejkrásnější branou do podzimu. Říjen už tak štědrý nebude, i když kdo ví, to opravdu poslední babí léto může přijít klidně až v závěrečném říjnovém týdnu. Prozatím tu máme spoustu barevného listí, s nímž si můžeme užít tolik zábavy. Mrňousové je prostě jen sbírají a… Celý článek >>