Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 8. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Šťastnou cestu na prázdniny!


Šťastnou cestu na prázdniny!

Jako každý rok se před prázdninami na celé léto loučíme s vámi, čtenářkami a čtenáři časopisu Miminko. Letos pokračujeme v tradici, kdy pro červenec a srpen vychází dvojčíslo, tentokrát je to ale s velkým překvapením, které jsme si schovávali na poslední chvíli.

Výrazně větší formát nám umožnil připravit pro vás na léto mnohem více čtení. Snad vám nejen poradí v otázkách, které vás zajímají, ale také vás pobaví a zaujme. Líbilo by se vám takto velké Miminko víc? Nebo radši zůstanete u praktického formátu, který jste si vždycky tak pochvalovali? Budeme moc rádi, když nám o tom napíšete. Slibujeme, že se při dalších vydáních budeme vašimi přáními inspirovat.

Jistě vám po prvním prolistování neuniklo, že jsme pro vás připravili speciál o rodinných vozech. O automobilech a jejich výrobě se dnes často mluví v různých souvislostech – elektromobilita, snižování emisí a zvyšování cen, to vše poletuje v mediálním prostoru a týká se vlastně každého z nás, vždyť bez rodinného vozu se už málokdo obejde. Chtěli jsme přispět také svojí trochou do mlýna a podívat se na rodinné cestování z jiných úhlů než je výkon motoru nebo zrychlení z nuly na stovku. Kam se vejde kočárek nebo které auto bude za vás hlídat provoz na silnici? Jak a kam složit všechna zavazadla?

Další věc je, co do nich dát, a tam už nastupuje naše obvyklá „miminkovská“ redakce, která se zaměřila na potřeby nejmenších v průběhu léta. Na co si dát pozor u prvních příkrmů, jak jsou na tom děti s prázdninovými kamarády a proč se budoucí maminky zase tolik nezajímají o péči o své tělo? Na to vám odpovědí odborníci na slovo vzatí, které jsme si tentokrát k přípravě časopisu přizvali.

O čem jsme si povídali s maminkami? Tak to je také velké téma, které vás možná zaujme – dětské strachy. Něco vám to připomíná? Přečtěte si, jak si s nimi poradily maminky z různých koutů republiky. A zajímají vás jejich názory i na jiné problémy? Neváhejte a napište nám o tom! Zeptáme se za vás. To samé platí i pro všechny další otázky z oblasti těhotenství a péče o dítě – vynasnažíme se splnit v tomto ohledu všechna vaše přání.

A teď už vzhůru do léta vstříc prázdninovým dnům. Přejeme vám pohodové čtení a těšíme se na vaše dopisy, fotky a e-maily.


redakce

25. 6. 2021


Zpět na přehled článků


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s… Celý článek >>

Nespalte se

Ne v životě, tady by ostatně byla rada drahá, ani u sporáku, kde v červnu stejně moc času netrávíme. Nespalte se na sluníčku. To stihlo už v půlce května pořádně připalovat, a tak se začala pískoviště hemžit mrňousky v krátkých kalhotách a sukýnkách. Všichni měli na hlavě klobouček nebo čepičku, slunečních brýliček už tolik nebylo. Zato… Celý článek >>

Zelený květen

Ozeleněné plochy parků, lesů i zahrad jsme netrpělivě vyhlíželi prakticky hned, jakmile opadalo podzimní listí. Zima má své kouzlo, pokud ji ale netrávíme sněhovými radovánkami na horách, bezy začneme toužit po návratu sluníčka a pozitivních barev kolem sebe. Jaro nám v tom vychází vstříc – na poli raší zaseté obilí, listnáče v lesích… Celý článek >>