Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 8. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Podzim v nejkrásnějších barvách


Podzim v nejkrásnějších barvách

Letos nám pozdní léto přálo. Prosluněné září s teplými dny bylo tou nejkrásnější branou do podzimu. Říjen už tak štědrý nebude, i když kdo ví, to opravdu poslední babí léto může přijít klidně až v závěrečném říjnovém týdnu. Prozatím tu máme spoustu barevného listí, s nímž si můžeme užít tolik zábavy. Mrňousové je prostě jen sbírají a přinášejí z procházky mamince, babičce, sestřičce, jen tak, do vázičky.

Brzy se ale tato idylka může změnit v plískanice, kdy ráno vypadá spíš jako večer a chodníky a pískoviště neoschnou po celý den. Tato doba je pro děti stejně zábavná, pro dospělé už ale méně. Největší radost – poskakování v těch nejhlubších kalužích, se nám, maminkám a tatínkům, tak moc nelíbí. Měli byste to ale svým ratolestem dopřát – stačí obout holínky a nepromokavé kalhoty. Radost mrňousů bude dokonalá a zpříjemní den i vám.

Studené dny ale bohužel přinášejí také nachlazení či vážnější nemoci, letos asi znovu i zhoršení koronavirové situace. Proto pro vás máme hned několik článků o dětských nemocech, které si mohou přinést z nevlídného počasí nebo z nového pobytu v dětském kolektivu.

Že vás to zatím moc nezajímá, protože teď ještě počítáte týdny do porodu? Pak si rovnou nalistujte malý speciál o výbavičce pro miminko. Co by se vám mohlo hodit, jaké vychytávky najdete u kočárků a autosedaček? Kolikery koupit dupačky a kde sehnat odsávačku? S tím vám poradíme, ale stejně asi koupíte i věci, které nebudete potřebovat, zato vám udělají velkou radost a zpříjemní zbývající čas očekávání příchodu nového člena rodiny. A proč by ne?

Ať už jste rodiči malých neposedů, nebo se na mateřskou či otcovskou roli teprve chystáte, budeme moc rádi, když i nadále strávíte pár hodin s námi prostřednictvím časopisu Miminko. Snad se v něm dozvíte užitečné i příjemné věci a užijete si říjen bez ohledu na počasí za oknem.

Přejeme vám příjemné čtení


redakce

21. 9. 2021


Zpět na přehled článků


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s… Celý článek >>

Nespalte se

Ne v životě, tady by ostatně byla rada drahá, ani u sporáku, kde v červnu stejně moc času netrávíme. Nespalte se na sluníčku. To stihlo už v půlce května pořádně připalovat, a tak se začala pískoviště hemžit mrňousky v krátkých kalhotách a sukýnkách. Všichni měli na hlavě klobouček nebo čepičku, slunečních brýliček už tolik nebylo. Zato… Celý článek >>

Zelený květen

Ozeleněné plochy parků, lesů i zahrad jsme netrpělivě vyhlíželi prakticky hned, jakmile opadalo podzimní listí. Zima má své kouzlo, pokud ji ale netrávíme sněhovými radovánkami na horách, bezy začneme toužit po návratu sluníčka a pozitivních barev kolem sebe. Jaro nám v tom vychází vstříc – na poli raší zaseté obilí, listnáče v lesích… Celý článek >>