Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
26. 11. 2021
Elektronická verze časopisu Miminko

Podzim v nejkrásnějších barvách


Podzim v nejkrásnějších barvách

Letos nám pozdní léto přálo. Prosluněné září s teplými dny bylo tou nejkrásnější branou do podzimu. Říjen už tak štědrý nebude, i když kdo ví, to opravdu poslední babí léto může přijít klidně až v závěrečném říjnovém týdnu. Prozatím tu máme spoustu barevného listí, s nímž si můžeme užít tolik zábavy. Mrňousové je prostě jen sbírají a přinášejí z procházky mamince, babičce, sestřičce, jen tak, do vázičky.

Brzy se ale tato idylka může změnit v plískanice, kdy ráno vypadá spíš jako večer a chodníky a pískoviště neoschnou po celý den. Tato doba je pro děti stejně zábavná, pro dospělé už ale méně. Největší radost – poskakování v těch nejhlubších kalužích, se nám, maminkám a tatínkům, tak moc nelíbí. Měli byste to ale svým ratolestem dopřát – stačí obout holínky a nepromokavé kalhoty. Radost mrňousů bude dokonalá a zpříjemní den i vám.

Studené dny ale bohužel přinášejí také nachlazení či vážnější nemoci, letos asi znovu i zhoršení koronavirové situace. Proto pro vás máme hned několik článků o dětských nemocech, které si mohou přinést z nevlídného počasí nebo z nového pobytu v dětském kolektivu.

Že vás to zatím moc nezajímá, protože teď ještě počítáte týdny do porodu? Pak si rovnou nalistujte malý speciál o výbavičce pro miminko. Co by se vám mohlo hodit, jaké vychytávky najdete u kočárků a autosedaček? Kolikery koupit dupačky a kde sehnat odsávačku? S tím vám poradíme, ale stejně asi koupíte i věci, které nebudete potřebovat, zato vám udělají velkou radost a zpříjemní zbývající čas očekávání příchodu nového člena rodiny. A proč by ne?

Ať už jste rodiči malých neposedů, nebo se na mateřskou či otcovskou roli teprve chystáte, budeme moc rádi, když i nadále strávíte pár hodin s námi prostřednictvím časopisu Miminko. Snad se v něm dozvíte užitečné i příjemné věci a užijete si říjen bez ohledu na počasí za oknem.

Přejeme vám příjemné čtení


redakce

21. 9. 2021


Zpět na přehled článků


Máme rádi listopad?

Za okny tma, i když ještě není večer. Po půlhodině venku nám zaručeně zčervená nos a lezavé sychravo se dostane pod každý kousek oblečení. Je k nevíře, jak mohou mrňousové vydržet plácat bábovky na písku, když nám už prsty vypovídají poslušnost a nedaří se ani zvednout mobil. Začíná listopad. Přestože se jedná o měsíc, který nás sám o… Celý článek >>

Čeká nás ochlazení, na náladě to ale poznat…

Konec prázdnin má pro mnohé z nás lehce melancholickou příchuť. Sluníčko se s námi pomalu loučí a příroda kolem se začíná připravovat na období klidu, v němž se tráva přestane zelenat a stromy shodí listí. To ale neznamená, že se musíme i my uložit k zimnímu spánku. Začíná totiž období, které je pro rodiče malých dětí mimořádně důležité.… Celý článek >>

Šťastnou cestu na prázdniny!

Jako každý rok se před prázdninami na celé léto loučíme s vámi, čtenářkami a čtenáři časopisu Miminko. Letos pokračujeme v tradici, kdy pro červenec a srpen vychází dvojčíslo, tentokrát je to ale s velkým překvapením, které jsme si schovávali na poslední chvíli. Výrazně větší formát nám umožnil připravit pro vás na léto mnohem více… Celý článek >>