Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
24. 2. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Podzim v nejkrásnějších barvách


Podzim v nejkrásnějších barvách

Letos nám pozdní léto přálo. Prosluněné září s teplými dny bylo tou nejkrásnější branou do podzimu. Říjen už tak štědrý nebude, i když kdo ví, to opravdu poslední babí léto může přijít klidně až v závěrečném říjnovém týdnu. Prozatím tu máme spoustu barevného listí, s nímž si můžeme užít tolik zábavy. Mrňousové je prostě jen sbírají a přinášejí z procházky mamince, babičce, sestřičce, jen tak, do vázičky.

Brzy se ale tato idylka může změnit v plískanice, kdy ráno vypadá spíš jako večer a chodníky a pískoviště neoschnou po celý den. Tato doba je pro děti stejně zábavná, pro dospělé už ale méně. Největší radost – poskakování v těch nejhlubších kalužích, se nám, maminkám a tatínkům, tak moc nelíbí. Měli byste to ale svým ratolestem dopřát – stačí obout holínky a nepromokavé kalhoty. Radost mrňousů bude dokonalá a zpříjemní den i vám.

Studené dny ale bohužel přinášejí také nachlazení či vážnější nemoci, letos asi znovu i zhoršení koronavirové situace. Proto pro vás máme hned několik článků o dětských nemocech, které si mohou přinést z nevlídného počasí nebo z nového pobytu v dětském kolektivu.

Že vás to zatím moc nezajímá, protože teď ještě počítáte týdny do porodu? Pak si rovnou nalistujte malý speciál o výbavičce pro miminko. Co by se vám mohlo hodit, jaké vychytávky najdete u kočárků a autosedaček? Kolikery koupit dupačky a kde sehnat odsávačku? S tím vám poradíme, ale stejně asi koupíte i věci, které nebudete potřebovat, zato vám udělají velkou radost a zpříjemní zbývající čas očekávání příchodu nového člena rodiny. A proč by ne?

Ať už jste rodiči malých neposedů, nebo se na mateřskou či otcovskou roli teprve chystáte, budeme moc rádi, když i nadále strávíte pár hodin s námi prostřednictvím časopisu Miminko. Snad se v něm dozvíte užitečné i příjemné věci a užijete si říjen bez ohledu na počasí za oknem.

Přejeme vám příjemné čtení


redakce

21. 9. 2021


Zpět na přehled článků


Na hory nebo kamkoliv do přírody

Nadšení milovníci bílého sportu už byli na sněhu dávno před Vánocemi, ale i ostatní se po Novém roce stále častěji dívají z okna a na teploměr. Jedni touží po nadílce vloček, jiní zase netrpělivě vyhlížejí první známky předjaří. Leden je na ně ještě skoupý, v únoru už ale často vykoukne sluníčko i na několik hodin a příroda se přece jen… Celý článek >>

Sonický zubní kartáček TrueLife s nabíjecí…

Zubní kartáček je pro dobrou ústní hygienu nezbytný. Vyzkoušeli jsme v redakci novinku - sonický zubní kartáček TrueLife, který efektivně čistí a v balení jsou čisticí hlavice pro celou rodinu. Co vlastně znamená slovo "sonický"? Jedná se o kartáček, který je elektrický, a zároveň používá sonickou technologii. Ta funguje na bázi… Celý článek >>

Vánoce za dveřmi

Sice je teprve půlka listopadu, na prostranství před obchodním centrem poblíž redakce už se ale tyčí několikametrový vánoční strom. Také celá budova se zahalila do světýlek, která jsou rozvěšena do tvaru stromků, vánočních koulí, saní, sobů a tak dále. To nám každý den připomíná, že příprava tohoto vánočního čísla není vůbec předčasná.… Celý článek >>