Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
19. 1. 2023
Elektronická verze časopisu Miminko

Podzim v nejkrásnějších barvách


Podzim v nejkrásnějších barvách

Letos nám pozdní léto přálo. Prosluněné září s teplými dny bylo tou nejkrásnější branou do podzimu. Říjen už tak štědrý nebude, i když kdo ví, to opravdu poslední babí léto může přijít klidně až v závěrečném říjnovém týdnu. Prozatím tu máme spoustu barevného listí, s nímž si můžeme užít tolik zábavy. Mrňousové je prostě jen sbírají a přinášejí z procházky mamince, babičce, sestřičce, jen tak, do vázičky.

Brzy se ale tato idylka může změnit v plískanice, kdy ráno vypadá spíš jako večer a chodníky a pískoviště neoschnou po celý den. Tato doba je pro děti stejně zábavná, pro dospělé už ale méně. Největší radost – poskakování v těch nejhlubších kalužích, se nám, maminkám a tatínkům, tak moc nelíbí. Měli byste to ale svým ratolestem dopřát – stačí obout holínky a nepromokavé kalhoty. Radost mrňousů bude dokonalá a zpříjemní den i vám.

Studené dny ale bohužel přinášejí také nachlazení či vážnější nemoci, letos asi znovu i zhoršení koronavirové situace. Proto pro vás máme hned několik článků o dětských nemocech, které si mohou přinést z nevlídného počasí nebo z nového pobytu v dětském kolektivu.

Že vás to zatím moc nezajímá, protože teď ještě počítáte týdny do porodu? Pak si rovnou nalistujte malý speciál o výbavičce pro miminko. Co by se vám mohlo hodit, jaké vychytávky najdete u kočárků a autosedaček? Kolikery koupit dupačky a kde sehnat odsávačku? S tím vám poradíme, ale stejně asi koupíte i věci, které nebudete potřebovat, zato vám udělají velkou radost a zpříjemní zbývající čas očekávání příchodu nového člena rodiny. A proč by ne?

Ať už jste rodiči malých neposedů, nebo se na mateřskou či otcovskou roli teprve chystáte, budeme moc rádi, když i nadále strávíte pár hodin s námi prostřednictvím časopisu Miminko. Snad se v něm dozvíte užitečné i příjemné věci a užijete si říjen bez ohledu na počasí za oknem.

Přejeme vám příjemné čtení


redakce

21. 9. 2021


Zpět na přehled článků


Svátky štěstí i naděje

Prosincové Miminko je letošním posledním vydáním a připravovali jsme je s velkou radostí a chutí. Určitě jste si už v průběhu celého tohoto roku všimli, že časopis pro rodiče miminek, batolat i předškoláků vychází už ve dvacátém ročníku. Jsme moc šťastní, že díky vaší přízni můžeme časopis připravovat bez přestávky tolik let. Znamená to… Celý článek >>

Vítr hvízdá po strništích

Když jsme s dětmi cestou na výlet probírali v autě stav zemědělských prací na okolních polích, aby nám čas rychleji utekl, zjistila jsem, že výraz „strniště“ je jim úplně cizí. A tak jsme to vzali „z gruntu“ a probrali pěstitelské i chovatelské termíny, kam až moje znalosti a dětská trpělivost stačily. Byl to dobrý odrazový můstek pro… Celý článek >>

Rozlučka s létem

Letošní léto bylo slunečné, a tak jsme si mohli užívat teplého počasí možná někdy i víc, než nám bylo milé. Vedro bylo někdy úmorné, sucho soužilo nejednoho pěstitele. Přesto ale v září vyhlížíme dny plné světla a tepla, které nás nabíjejí energií. Tu budeme teď na podzim opravdu potřebovat, protože pro mnohé z nás přichází návrat do… Celý článek >>