Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
23. 2. 2023
Elektronická verze časopisu Miminko

Už brzy pokvetou!


Už brzy pokvetou!

Za okny se pere zima s jarem a my střídáme kozačky s teniskami a péřovku se svetrem. Počasí si z nás dělá tak trochu dobrý den, ale příroda se neomylně chystá na svůj každoroční velký nástup. Rozkvetou stromy, všechno bude rázem vypadat hezčí, ovšem pokud nejste vy nebo vaše děti alergičtí na pyl stromů, trav či květin.

Zdá se vám to jako předčasné strašení? V březnu kromě roztomilých sedmikrásek a něžných prvosenek vykvetou také vrby, olše, lísky a topoly. Duben už pro nás chystá doslova explozi pylu většiny stromů, které alergikům pěkně zavaří. Patří mezi ně bříza, platan a mnohé další. Podobné je to s trávou – většina alergizujících druhů vykvete v dubnu a vydrží s tím až do konce léta. Tak to jen na vysvětlenou, proč se v tomto čísle časopisu Miminko roztrhl pytel s články o různých druzích alergií a jejich projevech.

Možná ale máte úplně jiné starosti – chystáte se na příchod miminka do rodiny – malujete pokojíček, vybíráte výbavičku, sháníte dulu k porodu a přemýšlíte o jménech a o křtinách. Na to všechno jsme v březnovém vydání také mysleli a připravili několik článků na tato témata.

A k jakým článkům nás přivedly vaše dopisy a děti redakčních kolegyň a kolegů? Podívali jsme se, co si myslí maminky o tom, jak jsou děti podobné jim a jejich rodičům. Zeptali jsme se psycholožky, jaká je „malá puberta“ a radili jsme se, kdy začnou děti chápat, co jsou to povinnosti. Ona taková školní docházka už jich přináší slušnou řádku.

Pokud jste i přes tento kaleidoskop témat nenašli to pravé, není nic jednoduššího – napište nám! Vyzpovídáme odborníky, poradíme se s ostřílenými rodičovskými praktiky a připravíme články, které vás nejvíc zajímají.


redakce

22. 2. 2022


Zpět na přehled článků


Vývoj páteře a její formování

Vývoj pohybového aparátu je velmi důležitý a u dítěte bedlivě sledujeme každý drobný pokrok. Kdy začne sedět, poprvé si stoupne, kdy udělá první krok. Později jak je šikovné a zdatné, jakou má fyzickou kondici. Základ toho všeho pokládáme v prvních letech života dítěte. Pohybový aparát člověka je tvořen kostrou, která se skládá z… Celý článek >>

Zimní radosti

Ačkoliv to brzy po Novém roce vypadalo, že vánoční obleva a silvestrovské vedro zmařily všechny zimní radovánky, poslední předpovědi zase slibují ochlazení a možná i nějaký sníh. Rodiče, kteří se s dětmi chystají na hory, ale míří i za jiným cílem. Dopřát dětem čerstvý vzduch, jehož si ve městech moc neužijí. Relaxace dýchacího systému… Celý článek >>

Novou hernu s rodinnou cukrárnou otevřelo Skibi v…

Kam s dětmi, když si chtějí pohrát s kamarády a venku prší nebo mrzne? V DBK v Praze na vás čeká novinka - herna s rodinnou cukrárnou, které tu otevřelo Skibi hned nad svou prodejnou v -1. patře. Herna je určena i pro nejmenší děti, které tu mohou rozvíjet své schopnosti u barevných stavebnic. Větší šikulové si zahrají na prodavače,… Celý článek >>