Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
27. 10. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Už brzy pokvetou!


Už brzy pokvetou!

Za okny se pere zima s jarem a my střídáme kozačky s teniskami a péřovku se svetrem. Počasí si z nás dělá tak trochu dobrý den, ale příroda se neomylně chystá na svůj každoroční velký nástup. Rozkvetou stromy, všechno bude rázem vypadat hezčí, ovšem pokud nejste vy nebo vaše děti alergičtí na pyl stromů, trav či květin.

Zdá se vám to jako předčasné strašení? V březnu kromě roztomilých sedmikrásek a něžných prvosenek vykvetou také vrby, olše, lísky a topoly. Duben už pro nás chystá doslova explozi pylu většiny stromů, které alergikům pěkně zavaří. Patří mezi ně bříza, platan a mnohé další. Podobné je to s trávou – většina alergizujících druhů vykvete v dubnu a vydrží s tím až do konce léta. Tak to jen na vysvětlenou, proč se v tomto čísle časopisu Miminko roztrhl pytel s články o různých druzích alergií a jejich projevech.

Možná ale máte úplně jiné starosti – chystáte se na příchod miminka do rodiny – malujete pokojíček, vybíráte výbavičku, sháníte dulu k porodu a přemýšlíte o jménech a o křtinách. Na to všechno jsme v březnovém vydání také mysleli a připravili několik článků na tato témata.

A k jakým článkům nás přivedly vaše dopisy a děti redakčních kolegyň a kolegů? Podívali jsme se, co si myslí maminky o tom, jak jsou děti podobné jim a jejich rodičům. Zeptali jsme se psycholožky, jaká je „malá puberta“ a radili jsme se, kdy začnou děti chápat, co jsou to povinnosti. Ona taková školní docházka už jich přináší slušnou řádku.

Pokud jste i přes tento kaleidoskop témat nenašli to pravé, není nic jednoduššího – napište nám! Vyzpovídáme odborníky, poradíme se s ostřílenými rodičovskými praktiky a připravíme články, které vás nejvíc zajímají.


redakce

22. 2. 2022


Zpět na přehled článků


Vítr hvízdá po strništích

Když jsme s dětmi cestou na výlet probírali v autě stav zemědělských prací na okolních polích, aby nám čas rychleji utekl, zjistila jsem, že výraz „strniště“ je jim úplně cizí. A tak jsme to vzali „z gruntu“ a probrali pěstitelské i chovatelské termíny, kam až moje znalosti a dětská trpělivost stačily. Byl to dobrý odrazový můstek pro… Celý článek >>

Rozlučka s létem

Letošní léto bylo slunečné, a tak jsme si mohli užívat teplého počasí možná někdy i víc, než nám bylo milé. Vedro bylo někdy úmorné, sucho soužilo nejednoho pěstitele. Přesto ale v září vyhlížíme dny plné světla a tepla, které nás nabíjejí energií. Tu budeme teď na podzim opravdu potřebovat, protože pro mnohé z nás přichází návrat do… Celý článek >>

Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s… Celý článek >>