Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 8. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Jak prát ekologicky snadno a rychle?


Jak prát ekologicky snadno a rychle?

Snažíte se šetřit přírodu, třídíte odpad, nakupujete fair trade výrobky a celkově se snažíte žít ekologicky? Pak asi také přemýšlíte o tom, jak prát své oblečení, abyste moc nezatěžovali přírodu. Máme pro vás hned několik tipů, jak to udělat.

I když se rozhodnete pro eko praní, neznamená to, že by vaše oblečení bylo zaprané, nebo nevonělo. Naopak, ekologické praní může vaše oblečení zanechat voňavé, čisté.

Proč bychom měli prát prádlo ekologicky?

V současné době se hodně lidí snaží, aby do jejich života vstupovala chemie co nejméně. Čtou etikety na produktech a odkládají potraviny, které byly nějak chemicky upraveny. Často se lidé obracejí k alternativní medicíně přírodními léky. Stále častěji k dopravě používají elektromobily a dělají spoustu dalších věcí, kterými chrání naši planetu. Jenomže často zapomínají na praní, protože chemické praní prádla berou jako samozřejmost a neuvědomují si, jaká rizika pro životní prostředí praní přináší.

Jedním z největších je znečišťování podzemní vody. Ročně se totiž do kanalizace vypustí stovky kilogramů nebezpečné chemie z chemických pracích prostředků. Tato chemie ničí veškeré prospěšné bakterie a mikroorganismy, které by měly rozkládat odpad v kanalizaci. Kvůli tomu se všechny odpady v kanalizaci mohou změnit na nebezpečné toxiny, které prosakují do půdy a následně do podzemních vod.

Kromě toho chemické prací prostředky a aviváže obsahují látky, které mohou dráždit naši pokožku a mohou vyvolat alergie, ale i chronické ekzémy. Nejnáchylnější jsou k těmto neduhům děti. Právě ony mají nejcitlivější pokožku. Dětské oblečení je proto potřeba prát a čistit velmi opatrně, aby se nepoškodilo, bylo hygienicky čisté, a ještě navíc nezpůsobovalo problémy vašim nejmenším.

Někdy to také může být o strach, jen tak trička, mikiny, tepláky, bundy i další kousky doma strčit do pračky, abyste oblečení nezničili. Proto je vhodné svěřit je do rukou profesionálů v prádelnách a čistírnách. Správným a profesionálním čištěním dokážete oblečení zbavit všech škodlivých bakterií a zajistíte tak navíc, že se nepoškodí.

Dětské oblečení pošlete do čistírny

V profesionálních čistírnách a prádelnách, které disponují technologií SoftWash Xtreme Care, která se vyznačuje čisticím procesem šetrným k životnímu prostředí, zvládnou vyprat oblečení pro děti ekologicky a zároveň velmi kvalitně.

Při praní se spotřebuje méně elektrické energie, minimální množství vody, a k praní se využívají výhradně biologicky odbouratelné prací prostředky. Ty neznečišťují vodu ani vzduch a jsou navíc šetrné k pokožce. V porovnání s chemickým čištěním přináší tato technologie zářivější barvy, bělejší bílou a snadnější odstranění olejových skvrn. Díky tomu zajistíte, že bude vaše i dětské oblečení vypadat skvěle a budete se cítit v jemném, voňavém a hygienicky čistém oblečení prostě skvěle.


Komerční prezentace značky Cleany.cz

29. 3. 2022


Zpět na přehled článků


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s… Celý článek >>

Nespalte se

Ne v životě, tady by ostatně byla rada drahá, ani u sporáku, kde v červnu stejně moc času netrávíme. Nespalte se na sluníčku. To stihlo už v půlce května pořádně připalovat, a tak se začala pískoviště hemžit mrňousky v krátkých kalhotách a sukýnkách. Všichni měli na hlavě klobouček nebo čepičku, slunečních brýliček už tolik nebylo. Zato… Celý článek >>

Zelený květen

Ozeleněné plochy parků, lesů i zahrad jsme netrpělivě vyhlíželi prakticky hned, jakmile opadalo podzimní listí. Zima má své kouzlo, pokud ji ale netrávíme sněhovými radovánkami na horách, bezy začneme toužit po návratu sluníčka a pozitivních barev kolem sebe. Jaro nám v tom vychází vstříc – na poli raší zaseté obilí, listnáče v lesích… Celý článek >>