Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 8. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Zelený květen


Zelený květen

Ozeleněné plochy parků, lesů i zahrad jsme netrpělivě vyhlíželi prakticky hned, jakmile opadalo podzimní listí. Zima má své kouzlo, pokud ji ale netrávíme sněhovými radovánkami na horách, bezy začneme toužit po návratu sluníčka a pozitivních barev kolem sebe. Jaro nám v tom vychází vstříc – na poli raší zaseté obilí, listnáče v lesích jsou jeden pupen a smrčky s borovicemi dostávají svěží nádech díky mladým výhonkům. Proto jsme se rozhodli věnovat přírodě, která nám na jaře dělá radost každý den, speciál v tomto vydání.

Bio a eko život nechceme pojímat jako nějaký diktát, nýbrž jako zcela běžnou součást každého dne, našeho uvažování a rozhodování. Protože třídění odpadu zpravidla nestojí vůbec nic, vypěstovat si za okny bylinky dokáže každý z nás a ekologické prací a čisticí prostředky budou pro kůži našeho miminka rozhodně prospěšné.

Příroda se prolíná celým tímto číslem, a tak si můžete přečíst o alternativních způsobech tlumení bolestí při porodu, ovoci ve výživě kojenců nebo se podívat, co připravili na květen výrobci přírodní kosmetiky.

Květen nám ovšem přináší spoustu dalších otázek, kterými se zabývá májové Miminko. Nevíte si rady se vztekem batolat či předškoláků? Podívejte se, jak to řeší jiné maminky, s nimiž si povídala naše redaktorka. A jak se dívá psycholog na rozdílnost mateřské a otcovské výchovy? Také to se na následujících stránkách dozvíte. Rostou děti na jaře „jako z vody“? Připravili jsme pro vás článek na téma růstu kostí.

Pro inspiraci na jarní výlety jsme pro vás připravili hned několik tipů a už teď se těšíme na fotky, které nám ze svých výprav s dětmi pošlete!

Přejeme vám příjemné májové čtení


redakce

19. 4. 2022


Zpět na přehled článků


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s… Celý článek >>

Nespalte se

Ne v životě, tady by ostatně byla rada drahá, ani u sporáku, kde v červnu stejně moc času netrávíme. Nespalte se na sluníčku. To stihlo už v půlce května pořádně připalovat, a tak se začala pískoviště hemžit mrňousky v krátkých kalhotách a sukýnkách. Všichni měli na hlavě klobouček nebo čepičku, slunečních brýliček už tolik nebylo. Zato… Celý článek >>

Jak prát ekologicky snadno a rychle?

Snažíte se šetřit přírodu, třídíte odpad, nakupujete fair trade výrobky a celkově se snažíte žít ekologicky? Pak asi také přemýšlíte o tom, jak prát své oblečení, abyste moc nezatěžovali přírodu. Máme pro vás hned několik tipů, jak to udělat. I když se rozhodnete pro eko praní, neznamená to, že by vaše oblečení bylo zaprané, nebo… Celý článek >>