Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
23. 2. 2023
Elektronická verze časopisu Miminko

Zelený květen


Zelený květen

Ozeleněné plochy parků, lesů i zahrad jsme netrpělivě vyhlíželi prakticky hned, jakmile opadalo podzimní listí. Zima má své kouzlo, pokud ji ale netrávíme sněhovými radovánkami na horách, bezy začneme toužit po návratu sluníčka a pozitivních barev kolem sebe. Jaro nám v tom vychází vstříc – na poli raší zaseté obilí, listnáče v lesích jsou jeden pupen a smrčky s borovicemi dostávají svěží nádech díky mladým výhonkům. Proto jsme se rozhodli věnovat přírodě, která nám na jaře dělá radost každý den, speciál v tomto vydání.

Bio a eko život nechceme pojímat jako nějaký diktát, nýbrž jako zcela běžnou součást každého dne, našeho uvažování a rozhodování. Protože třídění odpadu zpravidla nestojí vůbec nic, vypěstovat si za okny bylinky dokáže každý z nás a ekologické prací a čisticí prostředky budou pro kůži našeho miminka rozhodně prospěšné.

Příroda se prolíná celým tímto číslem, a tak si můžete přečíst o alternativních způsobech tlumení bolestí při porodu, ovoci ve výživě kojenců nebo se podívat, co připravili na květen výrobci přírodní kosmetiky.

Květen nám ovšem přináší spoustu dalších otázek, kterými se zabývá májové Miminko. Nevíte si rady se vztekem batolat či předškoláků? Podívejte se, jak to řeší jiné maminky, s nimiž si povídala naše redaktorka. A jak se dívá psycholog na rozdílnost mateřské a otcovské výchovy? Také to se na následujících stránkách dozvíte. Rostou děti na jaře „jako z vody“? Připravili jsme pro vás článek na téma růstu kostí.

Pro inspiraci na jarní výlety jsme pro vás připravili hned několik tipů a už teď se těšíme na fotky, které nám ze svých výprav s dětmi pošlete!

Přejeme vám příjemné májové čtení


redakce

19. 4. 2022


Zpět na přehled článků


Vývoj páteře a její formování

Vývoj pohybového aparátu je velmi důležitý a u dítěte bedlivě sledujeme každý drobný pokrok. Kdy začne sedět, poprvé si stoupne, kdy udělá první krok. Později jak je šikovné a zdatné, jakou má fyzickou kondici. Základ toho všeho pokládáme v prvních letech života dítěte. Pohybový aparát člověka je tvořen kostrou, která se skládá z… Celý článek >>

Zimní radosti

Ačkoliv to brzy po Novém roce vypadalo, že vánoční obleva a silvestrovské vedro zmařily všechny zimní radovánky, poslední předpovědi zase slibují ochlazení a možná i nějaký sníh. Rodiče, kteří se s dětmi chystají na hory, ale míří i za jiným cílem. Dopřát dětem čerstvý vzduch, jehož si ve městech moc neužijí. Relaxace dýchacího systému… Celý článek >>

Novou hernu s rodinnou cukrárnou otevřelo Skibi v…

Kam s dětmi, když si chtějí pohrát s kamarády a venku prší nebo mrzne? V DBK v Praze na vás čeká novinka - herna s rodinnou cukrárnou, které tu otevřelo Skibi hned nad svou prodejnou v -1. patře. Herna je určena i pro nejmenší děti, které tu mohou rozvíjet své schopnosti u barevných stavebnic. Větší šikulové si zahrají na prodavače,… Celý článek >>