Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
30. 3. 2023
Elektronická verze časopisu Miminko

Jarní vlání


Jarní vlání

Březen, za kamna vlezem? No, možná, ale stejně nás táhne všechno ven. Sice nás občasné deště, větry nebo někdy dokonce ještě i sněhové vločky usměrňují trochu zpátky, doma za pecí už nás ale nic neudrží. Děti touží po hrách s kamarády na hřištích, dospělí spěchají s bicykly do servisů nebo vybírají sazeničky do zahrádky. Je tu jaro.

Určitě to poznáte i z letošního březnového vydání časopisu Miminko. Konečně snad dáme vale zánětům středouší a „zadním“ rýmám. Bohužel se ale část z nás musí začít znovu vyrovnávat s potížemi, které jim způsobují alergie. Proto jsou alergie jedním z našich březnových témat.

Jaro se vyznačuje nejen obnovenou vegetací, ale také se toto roční období pojí s mláďátky všeho druhu. Housátka, kůzlátka, telátka, koťátka, všichni tito živočichové patří k oblíbencům malých dětí. Dopřejme jim možnost prohlédnout si přírodu zblízka. Farma, babiččina zahrádka či velká zoologická zahrada, to všechno je na jaře pro děti mimořádně lákavé. Když přijde na přetřes rodinný výlet, zvířátka by v něm neměla chybět. Od určité doby si to děti zapamatují. Chcete vědět, od kdy? Přečtěte si o tom v rubrice Psychologie.

Nezapomínáme jako vždy ani na budoucí rodiče, kteří se na radosti s dětmi teprve těší. Popovídali jsme si o polohách při porodu, o pohybech plodu a podívali jsme se na to, co se děje během nitroděložního vývoje v prvním trimestru.

Něco vám v obsahu chybí? Máte problém, s nímž potřebujete poradit? Pište na adresu redakce, připravíme odpovědi na otázky, které vás zajímají. Nezapomeňte nám napsat (a poslat fotky), jak si užíváte jaro.


redakce

21. 2. 2023


Zpět na přehled článků


Vývoj páteře a její formování

Vývoj pohybového aparátu je velmi důležitý a u dítěte bedlivě sledujeme každý drobný pokrok. Kdy začne sedět, poprvé si stoupne, kdy udělá první krok. Později jak je šikovné a zdatné, jakou má fyzickou kondici. Základ toho všeho pokládáme v prvních letech života dítěte. Pohybový aparát člověka je tvořen kostrou, která se skládá z… Celý článek >>

Zimní radosti

Ačkoliv to brzy po Novém roce vypadalo, že vánoční obleva a silvestrovské vedro zmařily všechny zimní radovánky, poslední předpovědi zase slibují ochlazení a možná i nějaký sníh. Rodiče, kteří se s dětmi chystají na hory, ale míří i za jiným cílem. Dopřát dětem čerstvý vzduch, jehož si ve městech moc neužijí. Relaxace dýchacího systému… Celý článek >>

Novou hernu s rodinnou cukrárnou otevřelo Skibi v…

Kam s dětmi, když si chtějí pohrát s kamarády a venku prší nebo mrzne? V DBK v Praze na vás čeká novinka - herna s rodinnou cukrárnou, které tu otevřelo Skibi hned nad svou prodejnou v -1. patře. Herna je určena i pro nejmenší děti, které tu mohou rozvíjet své schopnosti u barevných stavebnic. Větší šikulové si zahrají na prodavače,… Celý článek >>