Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
30. 3. 2023
Elektronická verze časopisu Miminko

Jak na drobné vady krásy?


Jak na drobné vady krásy?

Zdraví a krása kráčejí dnes ruku v ruce a symbolizují úspěšné mládí. Mnohá maminka se obává, že právě těhotenství a porod jí seberou kus její dosavadní dokonalosti. Lékaři, porodní asistentky a všichni ostatní mladé ženy ujišťují, že tomu tak není. Jsou to jen slova, říká si nedůvěřivá maminka, slova jak pokličky, pod nimiž se vaří stejná polévka polopravd. Jak to tedy s těmi vadami na kráse vzniklými po těhotenství opravdu je? Jak na ně? Na rozšířené žilky, metličky, strie a povolená prsa.

Nemá cenu hovořit o tom v kroužku kamarádek a do nekonečna převracet jen samé dohady. Znát musíme názor odborníka. Proto jsme se vypravili za MUDr. Kateřinou Klauzovou, MBA, na kliniku estetické medicíny Asklepion, abychom se od ní dověděli, jak to s odstraňováním drobných vad na kráse je.

Paní doktorko, když se řekne estetická medicína nebo plastická chirurgie, tak si většina mladých žen říká, že jich se to ještě netýká. Od kolika let by se, podle vás, měly mladé dívky o tyto obory zajímat?

O estetickou medicínu nebo plastickou chirurgii by se měly ženy zajímat od chvíle, kdy jim vznikne nějaká vada na kráse nebo je něco na jejich vzhledu trápí. Zejména plastická chirurgie není jen výsadou mladých bohatých žen, které si chtějí zvednout sebevědomí větším poprsím, jak si řada lidí myslí. Plastická chirurgie pomáhá již od nejútlejšího věku, kdy je schopna řešit nebo alespoň zmírnit různé vývojové vady, jako například rozštěpy rtu. V dětství se také řeší problematika odstávajících uší. Není proč čekat do dospělosti.

Rovněž naevi flammei – neboli ohně, což jsou červeně až modře zbarvené rozsáhlé plochy kůže podmíněné nakupením cév v kůži, se řeší v dětském věku pomocí laserů. Pokud můžeme, vyčkáváme do školního věku dítěte, protože řada ohňů má schopnost samovolně mizet. Plastická chirurgie je obrovským pomocníkem u popálených lidí a zejména dětí, které podstupují při svém růstu nespočet korigujících operací. Obecně však platí, že větší chirurgické zákroky, které nejsou nezbytné, je lépe provádět až po ukončení růstu.

Celý text článku najdete v Miminku č. 4/2007.

1. 4. 2007


Zpět na přehled článků


Jarní vlání

Březen, za kamna vlezem? No, možná, ale stejně nás táhne všechno ven. Sice nás občasné deště, větry nebo někdy dokonce ještě i sněhové vločky usměrňují trochu zpátky, doma za pecí už nás ale nic neudrží. Děti touží po hrách s kamarády na hřištích, dospělí spěchají s bicykly do servisů nebo vybírají sazeničky do zahrádky. Je tu jaro. … Celý článek >>

Vývoj páteře a její formování

Vývoj pohybového aparátu je velmi důležitý a u dítěte bedlivě sledujeme každý drobný pokrok. Kdy začne sedět, poprvé si stoupne, kdy udělá první krok. Později jak je šikovné a zdatné, jakou má fyzickou kondici. Základ toho všeho pokládáme v prvních letech života dítěte. Pohybový aparát člověka je tvořen kostrou, která se skládá z… Celý článek >>

Zimní radosti

Ačkoliv to brzy po Novém roce vypadalo, že vánoční obleva a silvestrovské vedro zmařily všechny zimní radovánky, poslední předpovědi zase slibují ochlazení a možná i nějaký sníh. Rodiče, kteří se s dětmi chystají na hory, ale míří i za jiným cílem. Dopřát dětem čerstvý vzduch, jehož si ve městech moc neužijí. Relaxace dýchacího systému… Celý článek >>