Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
19. 1. 2023
Elektronická verze časopisu Miminko

Jak se správně připravit na početí miminka


Jak se správně připravit na početí miminka

Když žena otěhotní, tak se nejčasteji setkáváme s větou, že by o sebe teď měla pečovat a kvalitně jíst, aby jí ani miminku nic nechybělo. Jenže podle online konference Miminko maminko, která za pár dní proběhne, je třeba se starat daleko dřív. Jelikož jsou pro početí miminka potřeba oba dva partneři, jak muž, tak žena, tak je nutné, aby se podíleli na přípravě před početím miminka oba dva.

Otec v tomto směru hraje jednoznačně velkou roli. Zdraví dítěte nezávisí jen na samotné matce. Už jenom proto, že k početí dochází splynutím spermie od otce a vajíčka od matky. Tudíž otec početím předává genetické informace. Ty můžou jak pozitivně, tak negativně ovlivnit budoucí zdraví dítěte, podle toho v jakém stavu je zdraví samotného otce.

Budoucí rodiče by se určitě měli zaměřit na kvalitní potraviny, které jsou důležité nejen pro vývoj miminka, ale taky pro samotné početí. Tyto živiny tvoří základ pro zdraví jejich budoucího dítěte. Velmi důležité je eliminovat stres a zaměřit se na duševní pohodu pomocí meditací, aromaterapie, vizualizace nebo procházek do přírody. Před početím miminka by se rodiče měli zaměřit na vyvarování se toxických a nebezpečných látek v domácnosti a prostředí, do kterého bude miminko přivedeno.

Do přípravy na početí miminka vstupuje taky délka této přípravy. Nelze paušálně říct, jaká doba před početím miminka je ta ideální. Odborníci z online konference Miminko maminko se shodují, že je důležité se zaměřit na kvalitní životasprávu minimálně půl roku před početím miminka. Samozřejmě pokud mají rodiče osvojený zdravý životní styl života již několik let, tak je to pro ně vždycky výhodou.

Věříme, že není rodiče, který by nechtěl pro své miminko to nejlepší. Díky online konferenci Miminko maminko získáte všechny potřebné a důležité informace v podobě rozhovorů s předními českými odborníky na jednom místě, které můžete sledovat z pohodlí vašeho domova. Stačí se zaregistrovat na webových stránkách www.miminkomaminko.cz, kde mezi dny 28. 1. – 3. 2. 2018 konference proběhne.

Mezi hosty pozvanými na online konferenci Miminko maminko je mnoho odborníků ve svých oborech. Mezi hosty, na které se můžete těšit, patří MUDr. David Frej, MUDr. Jan Vojáček, Prof. Anna Strunecká, Věra Dudmanová, Mgr. Eva Hájková, Mgr. Kristina Neubertová Zemánková, Ing. Renata Zichová, Ing. Michaela Tilton, MUDr. Alica Anna Szabó, Anna Kohutová, Lenka Danielová, Monika Nyklíčková, Lenka Krajčovičová, Adéla Bavlšíková, Hana Poukarová, Kateřina Kloudová a mnozí další.

Mezi hlavní témata online konference Miminko maminko především patří správná výživa obou partnerů, a to ještě před početím miminka. S tím souvisí i zdravý životní styl, management stresu, vyhýbání se toxickým látkám. Velký důraz klademe také na psychickou pohodu maminky během těhotenství, porodu a období, které po něm následuje.

Mezi tématy dále najdete, jak se připravit na početí miminka z hlediska kvalitní výživy obou rodičů, příprava netoxické domácnosti, eliminace stresu před početím miminka, během těhotenství, porodu a v šestinedělí, příprava porodního přání a co vše do něj zahrnout, jak vybrat porodnici a porodní asistentku, kterým toxinům a nebezpečným látkám se v potravinách vyhýbat, potřebné vitamíny a minerály, které ovlivňují vývoj miminka už od prvních dnů po jeho početí, příprava na hladký porod se zdravotnickou pomůckou Aniball, význam zdravé střevní mikroflóry maminky i tatínka, která se na dítě početím předává a jak ji pozitivně ovlivnit, emoční potřeby miminka, aromaterapie, homeopatie a jóga v těhotenství, neplodnost a jak ji ovlivnit, rozběhnutí porodu po termínu pomocí fyziologických technik a postupů, prevence a možné řešení porodního traumata, jak se připravit na kojení a jeho význam pro zdraví miminka nejen po stránce fyzické, ale taky psychické a jak nejpříjemněji prožít období šestinedělí.

(Prezentace konference, jejím pořadatelem není časopis Miminko.)


Prezentace konference

22. 1. 2018


Zpět na přehled článků