Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
30. 10. 2020
Elektronická verze časopisu Miminko

Dejte si předsevzetí... kvůli dětem


Dejte si předsevzetí... kvůli dětem

Dost často si na začátku roku dáváme předsevzetí. Zhubneme, přestaneme kouřit, budeme cvičit a sportovat, najdeme si novou práci… Teď je čas na předsevzetí, pro která nepotřebujeme silvestrovský ohňostroj ani Nový rok. Máme nový a pádnější důvod pro předsevzetí – zodpovědnost za své děti.

Právě kvůli nim má smysl dávat si zásadní závazky. Přestat kouřit bychom měli kvůli svému, ale i jejich zdraví. A bylo by dobré, kdybyste jim vydrželi v co nejlepším zdravotním stavu co nejdéle. Stejné je to s konzumací alkoholu a životním stylem. Pokud máte strach, že vám nevydrží pevná vůle, podívejte se jim do rozesmátých očí, až si spolu budete hrát. Vy jste jejich největší jistota na světě, alespoň prozatím, než vyrostou.

Jinak se ale tím, že se velká ručička hodin na Silvestra přehoupla přes dvanáctku, vlastně nic moc nezměnilo. Kojence pořád trápí větříky a batolatům teče z nosu, budoucí maminky bolí záda a tatínkové trochu nevědí, co s tím vším.

Proto pro vás máme jako každý měsíc v časopisu Miminko informace a rady, které se týkají starostí, jež můžete mít právě teď. Imunitní systém nejmenších, výživa kojenců i batolat, různé nemoci a vývojové odchylky, to vše popisujeme v tomto vydání. Své tu najdou budoucí rodiče i ti, kterým se již drobotina prohání po obýváku nebo zatím jen klidně spinká v postýlce.

A protože Miminko právě tímto číslem vstupuje do svého 18. ročníku, myslím, že je čas poděkovat všem, kteří stáli u jeho zrodu, ale hlavně věrným čtenářům, pro něž je Miminko společníkem i několik let. Bez vás by to opravdu nešlo, a i když miminka, o nichž jsme psali před osmnácti lety, už se pomalu chystají vykročit do dospělosti, časopis je tu pořád pro maminky nových miminek, která přicházejí na svět v každou roční dobu.

Přejeme vám šťastné vykročení do roku 2020 a těšíme se na další léta s vámi, s vašimi miminky a také s časopisem Miminko.


redakce

2. 1. 2020


Zpět na přehled článků


Radost z podzimu

Říjen může být moc krásný měsíc, pokud se najde alespoň pár dnů babího léta, moc neprší a děti nejsou pořád nemocné. Předpověď je zatím docela příznivá, a tak si možná užijeme hezký čas venku v přírodě. S těmi nemocemi už to ale tak vesele nevypadá. Kromě koronaviru, který nás více či méně dusí od jara, nastupuje čas respiračních… Celý článek >>

Půjdete do školky?

Děti u nás obvykle zahajují pravidelnou docházku do kolektivu ve třech letech. Mají už v té době zpravidla za sebou první odloučení od rodičů (a hlavně od maminky), bývá to ale v rámci rodiny, kdy o ně pečují většinou prarodiče. Ti jsou připraveni v každém okamžiku zastoupit maminčinu náruč a věnovat se mu při každém jeho požadavku,… Celý článek >>

Užijte si to a pište!

V době mobilních telefonů už rodiče letošních miminek nejspíš v budoucnu nepoznají pocity, které jsme mívali, když naše ratolesti odjížděly k babičce a dědovi na chalupu nebo na letní tábory. Jediným spojením bývaly dopisy, protože ještě před pár lety se prvňák těžko mohl chlubit vlastním mobilem. Čekání na lístek, na němž školáček… Celý článek >>