Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
18. 2. 2021
Elektronická verze časopisu Miminko

Dejte si předsevzetí... kvůli dětem


Dejte si předsevzetí... kvůli dětem

Dost často si na začátku roku dáváme předsevzetí. Zhubneme, přestaneme kouřit, budeme cvičit a sportovat, najdeme si novou práci… Teď je čas na předsevzetí, pro která nepotřebujeme silvestrovský ohňostroj ani Nový rok. Máme nový a pádnější důvod pro předsevzetí – zodpovědnost za své děti.

Právě kvůli nim má smysl dávat si zásadní závazky. Přestat kouřit bychom měli kvůli svému, ale i jejich zdraví. A bylo by dobré, kdybyste jim vydrželi v co nejlepším zdravotním stavu co nejdéle. Stejné je to s konzumací alkoholu a životním stylem. Pokud máte strach, že vám nevydrží pevná vůle, podívejte se jim do rozesmátých očí, až si spolu budete hrát. Vy jste jejich největší jistota na světě, alespoň prozatím, než vyrostou.

Jinak se ale tím, že se velká ručička hodin na Silvestra přehoupla přes dvanáctku, vlastně nic moc nezměnilo. Kojence pořád trápí větříky a batolatům teče z nosu, budoucí maminky bolí záda a tatínkové trochu nevědí, co s tím vším.

Proto pro vás máme jako každý měsíc v časopisu Miminko informace a rady, které se týkají starostí, jež můžete mít právě teď. Imunitní systém nejmenších, výživa kojenců i batolat, různé nemoci a vývojové odchylky, to vše popisujeme v tomto vydání. Své tu najdou budoucí rodiče i ti, kterým se již drobotina prohání po obýváku nebo zatím jen klidně spinká v postýlce.

A protože Miminko právě tímto číslem vstupuje do svého 18. ročníku, myslím, že je čas poděkovat všem, kteří stáli u jeho zrodu, ale hlavně věrným čtenářům, pro něž je Miminko společníkem i několik let. Bez vás by to opravdu nešlo, a i když miminka, o nichž jsme psali před osmnácti lety, už se pomalu chystají vykročit do dospělosti, časopis je tu pořád pro maminky nových miminek, která přicházejí na svět v každou roční dobu.

Přejeme vám šťastné vykročení do roku 2020 a těšíme se na další léta s vámi, s vašimi miminky a také s časopisem Miminko.


redakce

2. 1. 2020


Zpět na přehled článků


L.O.L. Surprise! Fuzzy Pets Chlupáček - dárek k…

Dárek v hodnotě 389 Kč k předplatnému časopisu Miminko jsme pro vás připravili exkluzivně na webu Magaziny.cz, kde si také můžete předplatné s dárkem objednat. Podrobnosti k akci, která platí jen po omezenou dobu, kdy je zveřejněna, najdete zde: https://miminko.magaziny.cz/. Chcete-li dárek za předplatné získat, je nutné objednání… Celý článek >>

Leden s očekáváním a předsevzetími

Začátek roku je v našem kalendáři stanoven na měsíc leden. Období, kdy je zpravidla zima, den není příliš dlouhý a sluníčka si taky moc neužijeme. Je zajímavé, že i přesto se pouštíme do bilancování a dáváme si předsevzetí. Zhubneme, kuřáci zahazují poslední krabičku cigaret a také se dušujeme, že budeme každý (druhý) den cvičit, víc se… Celý článek >>

Bezpečné cestování pro děti - co nejdéle v…

**Cestování s dětmi autem je pro moderní maminku úplně běžné. Na nákupy, na výlety, později do školy či do školy, příležitost se najde skoro každý den. Bezpečná autosedačka by tedy měla být samozřejmostí. Jak si ji vybrat? Poradíme spolu s odborníky.** Zvláště u nejmenších dětí nikdo nepochybuje, že jsou správně chráněny jedině v… Celý článek >>