Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
30. 4. 2020
Elektronická verze časopisu Miminko

Dejte si předsevzetí... kvůli dětem


Dejte si předsevzetí... kvůli dětem

Dost často si na začátku roku dáváme předsevzetí. Zhubneme, přestaneme kouřit, budeme cvičit a sportovat, najdeme si novou práci… Teď je čas na předsevzetí, pro která nepotřebujeme silvestrovský ohňostroj ani Nový rok. Máme nový a pádnější důvod pro předsevzetí – zodpovědnost za své děti.

Právě kvůli nim má smysl dávat si zásadní závazky. Přestat kouřit bychom měli kvůli svému, ale i jejich zdraví. A bylo by dobré, kdybyste jim vydrželi v co nejlepším zdravotním stavu co nejdéle. Stejné je to s konzumací alkoholu a životním stylem. Pokud máte strach, že vám nevydrží pevná vůle, podívejte se jim do rozesmátých očí, až si spolu budete hrát. Vy jste jejich největší jistota na světě, alespoň prozatím, než vyrostou.

Jinak se ale tím, že se velká ručička hodin na Silvestra přehoupla přes dvanáctku, vlastně nic moc nezměnilo. Kojence pořád trápí větříky a batolatům teče z nosu, budoucí maminky bolí záda a tatínkové trochu nevědí, co s tím vším.

Proto pro vás máme jako každý měsíc v časopisu Miminko informace a rady, které se týkají starostí, jež můžete mít právě teď. Imunitní systém nejmenších, výživa kojenců i batolat, různé nemoci a vývojové odchylky, to vše popisujeme v tomto vydání. Své tu najdou budoucí rodiče i ti, kterým se již drobotina prohání po obýváku nebo zatím jen klidně spinká v postýlce.

A protože Miminko právě tímto číslem vstupuje do svého 18. ročníku, myslím, že je čas poděkovat všem, kteří stáli u jeho zrodu, ale hlavně věrným čtenářům, pro něž je Miminko společníkem i několik let. Bez vás by to opravdu nešlo, a i když miminka, o nichž jsme psali před osmnácti lety, už se pomalu chystají vykročit do dospělosti, časopis je tu pořád pro maminky nových miminek, která přicházejí na svět v každou roční dobu.

Přejeme vám šťastné vykročení do roku 2020 a těšíme se na další léta s vámi, s vašimi miminky a také s časopisem Miminko.


redakce

2. 1. 2020


Zpět na přehled článků


Dubnové Miminko bude o Velikonocích i o tom, jak…

Pro maminky s nejmenšími dětmi se mění především možnost vycházet s nimi ven, zavřená jsou hřiště a nefungují aktivity provozované v interiéru. Možností jak děti zabavit je mnohem méně než dřív, pokud ale máte miminko či batole, péče o ně zůstává stejná a pochopitelně každodenní a celodenní. Proto jsme pro dubnové vydání připravili… Celý článek >>

Existuje návod na nejlepší mámu?

Mateřství a rodičovství není předmět, který se studuje ve škole, nebo se vyučuje v nějakém kurzu. Existuje tolik různých lidských povah, a co teprve když se začnou kombinovat v partnerských vztazích. Někdo je pečlivý a perfekcionista, jiný dává přednost pohodě, i kdyby byla postavená na nedokonalostech či dokonce chybách. Ostatně, těmi… Celý článek >>

Máma, táta, jesle, chůva?

Ve veřejném prostoru se zase trochu rozproudila diskuse o tom, kdo se má nejlépe postarat o malé děti. Něco jiného si myslí dětští psychologové, jiný názor mají pedagogové v kolektivních zařízeních, a co o tom soudí samy maminky, od nichž se očekává, že budou těmi hlavními pečovatelkami? Jak dlouhý čas chtějí ony sami věnovat péči o dítě… Celý článek >>