Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
25. 6. 2020
Elektronická verze časopisu Miminko

Dejte si předsevzetí... kvůli dětem


Dejte si předsevzetí... kvůli dětem

Dost často si na začátku roku dáváme předsevzetí. Zhubneme, přestaneme kouřit, budeme cvičit a sportovat, najdeme si novou práci… Teď je čas na předsevzetí, pro která nepotřebujeme silvestrovský ohňostroj ani Nový rok. Máme nový a pádnější důvod pro předsevzetí – zodpovědnost za své děti.

Právě kvůli nim má smysl dávat si zásadní závazky. Přestat kouřit bychom měli kvůli svému, ale i jejich zdraví. A bylo by dobré, kdybyste jim vydrželi v co nejlepším zdravotním stavu co nejdéle. Stejné je to s konzumací alkoholu a životním stylem. Pokud máte strach, že vám nevydrží pevná vůle, podívejte se jim do rozesmátých očí, až si spolu budete hrát. Vy jste jejich největší jistota na světě, alespoň prozatím, než vyrostou.

Jinak se ale tím, že se velká ručička hodin na Silvestra přehoupla přes dvanáctku, vlastně nic moc nezměnilo. Kojence pořád trápí větříky a batolatům teče z nosu, budoucí maminky bolí záda a tatínkové trochu nevědí, co s tím vším.

Proto pro vás máme jako každý měsíc v časopisu Miminko informace a rady, které se týkají starostí, jež můžete mít právě teď. Imunitní systém nejmenších, výživa kojenců i batolat, různé nemoci a vývojové odchylky, to vše popisujeme v tomto vydání. Své tu najdou budoucí rodiče i ti, kterým se již drobotina prohání po obýváku nebo zatím jen klidně spinká v postýlce.

A protože Miminko právě tímto číslem vstupuje do svého 18. ročníku, myslím, že je čas poděkovat všem, kteří stáli u jeho zrodu, ale hlavně věrným čtenářům, pro něž je Miminko společníkem i několik let. Bez vás by to opravdu nešlo, a i když miminka, o nichž jsme psali před osmnácti lety, už se pomalu chystají vykročit do dospělosti, časopis je tu pořád pro maminky nových miminek, která přicházejí na svět v každou roční dobu.

Přejeme vám šťastné vykročení do roku 2020 a těšíme se na další léta s vámi, s vašimi miminky a také s časopisem Miminko.


redakce

2. 1. 2020


Zpět na přehled článků


Létu vstříc

Jaro jsme prožili v karanténě, a tak není divu, že se teď o to radostněji snažíme užít si teplé dny, kterých nám květen přinesl spoustu a v červnu nás jich také dost čeká. Sluníčko nám milosrdně posílá své hřejivé paprsky, abychom si ještě víc vychutnali fakt, že se můžeme stýkat s přáteli, prarodiči a známými. I děti jsou nadšené, že se… Celý článek >>

Co miminka potřebují?

Čekáte první miminko? Nebo se vám narodilo druhé, či třetí, ale je prostě úplně jiné a nic co máte vyzkoušené, na tohle dítě neplatí? Každé dítě je jiné a zrovna tak i každá rodina. Měníme se, a s tím i naše potřeby a postoje. Co jsme si představovali jako ideální péči před pár lety, teď možná zpochybňujeme. A to je skvělé – otevírá… Celý článek >>

Jak se připravit na porod

Porodní akt je vyvrcholením několikaměsíčního procesu, jenž se odehrává ve znamení progresivních příprav na novou životní roli – roli rodičovskou. O tom, za jakých podmínek bude milovaný člen přivítán, v mnohém rozhoduje ženina předporodní průprava. Stále oblíbenější jsou těhotenské kurzy a lekce, které mohou naplnit hned několik… Celý článek >>