Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
18. 2. 2021
Elektronická verze časopisu Miminko

Existuje návod na nejlepší mámu?


Existuje návod na nejlepší mámu?

Mateřství a rodičovství není předmět, který se studuje ve škole, nebo se vyučuje v nějakém kurzu. Existuje tolik různých lidských povah, a co teprve když se začnou kombinovat v partnerských vztazích. Někdo je pečlivý a perfekcionista, jiný dává přednost pohodě, i kdyby byla postavená na nedokonalostech či dokonce chybách. Ostatně, těmi se přece člověk učí, jak říká dnes už méně používané úsloví.

Naše každodenní úsilí v práci ale pohání spíš honba za úspěchem, lidé chtějí být ocenění a nějaké pokusy a omyly je jen zbytečně zdržují. Jakmile přijde dítě, je všechno jinak. Malý človíček nedokáže říct, co od nás chce, na řadu přichází pilování schopnosti vcítění se do jeho potřeb, hledání společné řeči, která ale ještě dlouho nebude mít slova.

Proto ani péče o dítě nemůže fungovat podle „kuchařky“, která má jednoduché postupy. Snad každá maminka by dala všechno možné za zaručený návod, jak uspat dítě nebo jak je utišit uprostřed noci. Řešení ale většinou stejně znají ony samy, jen se je třeba nepodaří najít na první pokus. Stejné je to, i když je dítko větší. V článcích březnového časopisu Miminko proto najdete nejen informace o běžných zdravotních problémech kojenců a batolat, ale také úvahy o tom, jak pomoci dítěti překonat odloučení při krátké nepřítomnosti maminky, nebo jak zkusit dítě odnaučit cucání palce.

Březnové číslo jsme naladili do jarního tónu, a to nejen proto, že máme před sebou první kalendářní měsíc nového ročního období. V redakci se totiž už těšíme, až se k nám vrátí sluníčko a dny budou veselejší. Jestli jste na tom podobně, pak vás snad potěší speciál, který je vlastně přivítáním jara. Najdete v něm, jaké jsou nové trendy v oblékání dětí, jak naladit svůj domov do svěžího vzhledu nebo proč je dobré posilovat imunitní systém, i když už se venku otepluje.

Máme toho pro vás ještě mnohem víc, ale pokud jste přesto nenašli to, co byste se rádi dozvěděli, napište nám. Těšíme se na vaše přání, připomínky i nápady.


redakce

25. 2. 2020


Zpět na přehled článků


L.O.L. Surprise! Fuzzy Pets Chlupáček - dárek k…

Dárek v hodnotě 389 Kč k předplatnému časopisu Miminko jsme pro vás připravili exkluzivně na webu Magaziny.cz, kde si také můžete předplatné s dárkem objednat. Podrobnosti k akci, která platí jen po omezenou dobu, kdy je zveřejněna, najdete zde: https://miminko.magaziny.cz/. Chcete-li dárek za předplatné získat, je nutné objednání… Celý článek >>

Leden s očekáváním a předsevzetími

Začátek roku je v našem kalendáři stanoven na měsíc leden. Období, kdy je zpravidla zima, den není příliš dlouhý a sluníčka si taky moc neužijeme. Je zajímavé, že i přesto se pouštíme do bilancování a dáváme si předsevzetí. Zhubneme, kuřáci zahazují poslední krabičku cigaret a také se dušujeme, že budeme každý (druhý) den cvičit, víc se… Celý článek >>

Bezpečné cestování pro děti - co nejdéle v…

**Cestování s dětmi autem je pro moderní maminku úplně běžné. Na nákupy, na výlety, později do školy či do školy, příležitost se najde skoro každý den. Bezpečná autosedačka by tedy měla být samozřejmostí. Jak si ji vybrat? Poradíme spolu s odborníky.** Zvláště u nejmenších dětí nikdo nepochybuje, že jsou správně chráněny jedině v… Celý článek >>