Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
27. 9. 2018
Elektronická verze časopisu Miminko

Léto plné zábavy


Léto plné zábavy

V minulém čísle jsme vás už tak trochu letně naladili a tentokrát to vypukne na plné obrátky. Čekají nás dva prázdninové měsíce, a ačkoliv už dávno nejsme dítka školou povinná, stále v nás vyvolávají pocit, že nás čeká nějaké dobrodružství, spousta sluníčka, pohody a zážitků.

Léto s miminkem je ale úplně jiné. Místo, abychom vyhledávali sluneční paprsky, budeme se snažit před nimi děťátko co nejlépe ukrýt. Koupání ve slané vodě nebo v bazénu? To je pro mladšího kojence také nevhodné. Dlouhé cestování, letadlo a exotika? Raději na to v prvním roce života malého človíčka zapomeňte, říkají odborníci. Co nám tedy vlastně zbývá? A bude vůbec to letošní léto zábavné?

V životě vás toho ještě tolik čeká, a není vůbec podstatné, jestli zrovna letos pojedete k moři. Spoustu zábavy si můžete užít i v tuzemských destinacích a nemusíte se zbytečně nervovat, co se stane, až vašeho miláčka štípne infikovaný hmyz nebo když dostane horečku někde v Africe. Už příští prázdniny si to můžete vynahradit, a tak si naplánujte letošní léto tak, abyste je prožili v klidu a pohodě.

Pokud se ovšem nemůžete exotiky vzdát ani jedenkrát v životě, pak si určitě přečtěte rady odborníka na cestovní medicínu, které jsme pro vás připravili. Mohou se hodit i další rady ohledně dětského stonání v létě.

Pak už si můžete vybírat mezi články z letošního prázdninového Miminka přesně ty, které vás nejvíc zajímají. Rodí se v bouřkách víc dětí? Čekáte svůj den „D“ v létě a neumíte si představit, jak přežijete úmorná vedra? Nevíte, jak miminku zajistit dostatek mateřského mléka v parných třicítkách? Jak fungují školky o prázdninách a kdy začít učit batole plavat? To je jen malý výběr toho, co vás čeká ve vydání na červenec a srpen. Tak se pusťte do čtení a krásně si užijte léto se svými nejbližšími.

Další vydání, tedy číslo 9, vás čeká až v půlce srpna, proto vám přejeme krásné prázdniny a těšíme se na vaše nové fotky a příhody, které nám pošlete do redakce!


redakce

22. 6. 2016


Zpět na přehled článků


Čím voní podzim?

Jak pro koho. Když máte zahrádku, kde právě dozrávají jablíčka, hrušky nebo švestky, pak vám podzim určitě voní po zralém ovoci. Maminky čerstvých miminek, které tráví hodiny na procházkách s kočárkem, zase moc dobře znají šustění spadaného listí a lehko si vybaví jeho vůni v podmračeném odpoledni. A když jste zrovna oslavili druhé… Celý článek >>

Jaké jsou polohy plodu

Příroda vše dobře zařídila. U normálního těhotenství dojde spontánně díky působení porodních sil k vypuzení plodu z děložní dutiny. Plod prochází mezi 38. až 42. týdnem porodními cestami, které dělíme na tvrdé a měkké. Tvrdé porodní cesty, někdy označované jako kostěné, tvoří malá pánev. Měkké vytvářejí dolní děložní segment,… Celý článek >>

Co zajímá rodiče o dědičnosti

Ta je celá maminka! Kolikrát jsme to slyšeli nebo sami použili. Mnohé po svých předcích skutečně dědíme, jindy se jen na dědičnost vymlouváme. Jak je to doopravdy se zákony dědičnosti? O tom budou vědci ještě hodně dlouho bádat! Nekouká se dětičkám do očí, ale do pusinky. Sotva otevřel pětiletý Tobiáš ústa, bylo jasné, kolik… Celý článek >>