Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
23. 2. 2023
Elektronická verze časopisu Miminko

Prázdniny, na jaké se nezapomíná


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s nimiž letní měsíce trávíte, ale pochopitelně i místech, na něž se vydáte. Tak právě o tom si v letním vydání časopisu Miminko povídáme s maminkami, abychom vám nabídli různé pohledy na věc.

Autem, vlakem, letadlem či dokonce lodí? Na prázdninové cesty se můžeme vydat třeba i na kole, i když s miminkem to úplně jednoduché není. Ať už zvolíte jakýkoliv dopravní prostředek, rozvažte předem, jak bude vybraný způsob dopravy vyhovovat všem účastníkům. Úskalí i výhody najdete v cestovatelském speciálu, který jsme pro vás připravili na červenec a srpen. Nezapomněli jsme ani na praktické rady, které se týkají třeba lékárničky, prevence úrazů, ochrany před sluncem a řešení potíží s nepříjemným hmyzem.

Budoucí rodiče, kteří právě „stříhají metr“ do porodu, mají asi trochu jiné starosti, a tak jsme mysleli i na ně a připravili jim spolu s odborníky řadu článků o přípravě k porodu, výživě a také o komplikacích, které mohou těhotné ženy potkat v důsledku vedra.

Chystáte se zavařovat ovoce, péct koláče nebo jen tak zobat z úrody, kterou přinesete domů ze zahrádky? Tipy máme pro všechny a k tomu informace o tom, jakou výživu doporučují odborníci pro miminka a batolata. Léto je plné pohybu a maminkám může dát pořádně zabrat. Péče o děti v každém věku je totiž náročná na fyzickou kondici. Chcete se dozvědět víc? Mrkněte se na rozhovor s fyzioterapeutkou, která vám poradí, na co si dát pozor, abychom svůj pohybový aparát nadměrně nepřetěžovali.

Moc se těšíme na vaše vzpomínky z prázdnin, které nám pošlete ve formě dopisů, fotek a příběhů. A nezapomeňte – důležité je, abyste si našli čas být celá rodina pohromadě. Ani se nenadějete a děti dají přednost táborům s kamarády před rodinnou dovolenou. Tak ať nezmeškáte ta nejlepší léta! Přejeme vám slunečné letní čtení.


redakce

30. 6. 2022


Zpět na přehled článků


Vývoj páteře a její formování

Vývoj pohybového aparátu je velmi důležitý a u dítěte bedlivě sledujeme každý drobný pokrok. Kdy začne sedět, poprvé si stoupne, kdy udělá první krok. Později jak je šikovné a zdatné, jakou má fyzickou kondici. Základ toho všeho pokládáme v prvních letech života dítěte. Pohybový aparát člověka je tvořen kostrou, která se skládá z… Celý článek >>

Zimní radosti

Ačkoliv to brzy po Novém roce vypadalo, že vánoční obleva a silvestrovské vedro zmařily všechny zimní radovánky, poslední předpovědi zase slibují ochlazení a možná i nějaký sníh. Rodiče, kteří se s dětmi chystají na hory, ale míří i za jiným cílem. Dopřát dětem čerstvý vzduch, jehož si ve městech moc neužijí. Relaxace dýchacího systému… Celý článek >>

Novou hernu s rodinnou cukrárnou otevřelo Skibi v…

Kam s dětmi, když si chtějí pohrát s kamarády a venku prší nebo mrzne? V DBK v Praze na vás čeká novinka - herna s rodinnou cukrárnou, které tu otevřelo Skibi hned nad svou prodejnou v -1. patře. Herna je určena i pro nejmenší děti, které tu mohou rozvíjet své schopnosti u barevných stavebnic. Větší šikulové si zahrají na prodavače,… Celý článek >>