Časopis Miminko
facebook
Obálka časopisu Miminko Aktuální číslo
Příští číslo vychází
27. 10. 2022
Elektronická verze časopisu Miminko

Prázdniny, na jaké se nezapomíná


Prázdniny, na jaké se nezapomíná

Samozřejmě, mohou být plné vzrušujících zážitků, odpočinkové pohody a rodinného štěstí. Také ovšem můžete v prázdninových vzpomínkách najít dny plné stresu, hádek, naštvanosti, případně únavy a pocitu zmaru. Nedá se jen tak jednoduše říct, že záleží jen na vás, jaké pocity si z prázdnin přivezete. Závisí to také na okolí a lidech, s nimiž letní měsíce trávíte, ale pochopitelně i místech, na něž se vydáte. Tak právě o tom si v letním vydání časopisu Miminko povídáme s maminkami, abychom vám nabídli různé pohledy na věc.

Autem, vlakem, letadlem či dokonce lodí? Na prázdninové cesty se můžeme vydat třeba i na kole, i když s miminkem to úplně jednoduché není. Ať už zvolíte jakýkoliv dopravní prostředek, rozvažte předem, jak bude vybraný způsob dopravy vyhovovat všem účastníkům. Úskalí i výhody najdete v cestovatelském speciálu, který jsme pro vás připravili na červenec a srpen. Nezapomněli jsme ani na praktické rady, které se týkají třeba lékárničky, prevence úrazů, ochrany před sluncem a řešení potíží s nepříjemným hmyzem.

Budoucí rodiče, kteří právě „stříhají metr“ do porodu, mají asi trochu jiné starosti, a tak jsme mysleli i na ně a připravili jim spolu s odborníky řadu článků o přípravě k porodu, výživě a také o komplikacích, které mohou těhotné ženy potkat v důsledku vedra.

Chystáte se zavařovat ovoce, péct koláče nebo jen tak zobat z úrody, kterou přinesete domů ze zahrádky? Tipy máme pro všechny a k tomu informace o tom, jakou výživu doporučují odborníci pro miminka a batolata. Léto je plné pohybu a maminkám může dát pořádně zabrat. Péče o děti v každém věku je totiž náročná na fyzickou kondici. Chcete se dozvědět víc? Mrkněte se na rozhovor s fyzioterapeutkou, která vám poradí, na co si dát pozor, abychom svůj pohybový aparát nadměrně nepřetěžovali.

Moc se těšíme na vaše vzpomínky z prázdnin, které nám pošlete ve formě dopisů, fotek a příběhů. A nezapomeňte – důležité je, abyste si našli čas být celá rodina pohromadě. Ani se nenadějete a děti dají přednost táborům s kamarády před rodinnou dovolenou. Tak ať nezmeškáte ta nejlepší léta! Přejeme vám slunečné letní čtení.


redakce

30. 6. 2022


Zpět na přehled článků


Vítr hvízdá po strništích

Když jsme s dětmi cestou na výlet probírali v autě stav zemědělských prací na okolních polích, aby nám čas rychleji utekl, zjistila jsem, že výraz „strniště“ je jim úplně cizí. A tak jsme to vzali „z gruntu“ a probrali pěstitelské i chovatelské termíny, kam až moje znalosti a dětská trpělivost stačily. Byl to dobrý odrazový můstek pro… Celý článek >>

Rozlučka s létem

Letošní léto bylo slunečné, a tak jsme si mohli užívat teplého počasí možná někdy i víc, než nám bylo milé. Vedro bylo někdy úmorné, sucho soužilo nejednoho pěstitele. Přesto ale v září vyhlížíme dny plné světla a tepla, které nás nabíjejí energií. Tu budeme teď na podzim opravdu potřebovat, protože pro mnohé z nás přichází návrat do… Celý článek >>

Nespalte se

Ne v životě, tady by ostatně byla rada drahá, ani u sporáku, kde v červnu stejně moc času netrávíme. Nespalte se na sluníčku. To stihlo už v půlce května pořádně připalovat, a tak se začala pískoviště hemžit mrňousky v krátkých kalhotách a sukýnkách. Všichni měli na hlavě klobouček nebo čepičku, slunečních brýliček už tolik nebylo. Zato… Celý článek >>